Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության դպրոցը նորոգվում է
Համայնքային ենթակայության մարզական օջախների գործունեությանը, խնդիրներին, ինչպես նաև մարզիկների և մարզիչների համար ստեղծված պայմաններին ծանոթանալու նպատակով  Երևանի քաղաքապետի տեղակալ  Տիգրան Վիրաբյանի նախաձեռնությամբ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Գևորգ Լոռեցյանը և ԱԺ պատգամավոր, աշխարհի չեմպիոն, օլիմպիադայի արծաթե մեդալակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը շրջայց են կատարել մի շարք մարզադպրոցներում: 55 տարվա պատմություն ունեցող «Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մարզադպրոց»-ը նորոգվում է Երևանի քաղաքապետարանի տարեկան ծրագրով: Միջազգային ամենաբարձր հարթակներում մրցանակներ նվաճող մարզական օջախը հիմնադրման օրից ի վեր երբևէ չէր հիմնանորոգվել:
Այցեր են իրականացվել նաև «Երևանի Շենգավիթի համալիր մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոց», «Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիայի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց» և «Երևանի Արաբկիրի համալիր մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոց»: Շենգավիթ վարչական շրջանում գործող մարզադպրոցն այսօր գտնվում է անմխիթար վիճակում: Շուրջ 1200 սան ունեցող մարզական օջախում հիմնանորոգման աշխատանքներ երբեք չեն տարվել: Տեղերում կառույցների ղեկավարների հետ քննարկվել են մարզադպրոցների նորոգման և բարեկարգման  հնարավոր ուղիներն ու ծրագրերի իրականացումը: Քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանը նշել է, որ քաղաքային իշխանությունն առանձնակի է կարևորում մարզական օջախների պայմանների բարելավումն ու սպորտաձևերի զարգացումը: Աշխատանքային շրջայցերը կրելու են շարունակական բնույթ:

Ремонтируется школа гимнастики имени Альберта Азаряна
По инициативе заместителя мэра Еревана Тиграна Вирабяна, заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Геворг Лорецян и депутат НС, олимпийский вице-чемпион по греко-римской борьбе, чемпион мира и Европы Арсен Джулфалакян посетили ряд муниципальных спортивных школ с целью ознакомления с их деятельностью, условиями и проблемами.
Имеющая 55-летнюю историю школа олимпийского резерва по гимнастике имени Альберта Азаряна ремонтируется в рамках годовой программы мэрии Еревана.
Были организованы также посещения «Ереванской детско-юношеской спортивной школы комплексных видов спорта Шенгавита», «Ереванской комплексной детско-юношеской спортивной школы Малатии-Себастии» и «Ереванской детско-юношеской спортивной школы комплексных видов спорта Арабкира». Имеющая 1200 воспитанников спортивная школа административного района Шенгавит не была ранее отремонтирована и находится в неудовлетворительном состоянии. Вместе с руководителями учреждений на местах были обсуждены программы по ремонту и благоустройству спортивных школ.
По словам заместителя мэра Еревана Тиграна Вирабяна, городские власти придают особую важность улучшению условий в спортивных школах и развитию видов спорта.