Ամփոփվել են Հովհ. Այվազովսկու 200-ամյակին նվիրված դպրոցական աշխատանքների մրցույթի արդյունքները
Երևանի քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության նախաձեռնությամբ Հովհաննես Այվազովսկու 200-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում անցկացվել է դպրոցականների նկարչական աշխատանքների ցուցահանդես-մրցույթ:
Հայաստանի ազգային պատկերասրահում կազմակերպված մրցանակաբաշխությանը ներկա Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը, շնորհավորելով աշակերտներին, ընդգծել է արվեստի և հատկապես Այվազովսկու ստեղծագործությունների նկատմամբ հետաքրքրության մեծացման և գեղագիտական դաստիարակության կարևորությունը:
Մրցույթի դպրոցական և քաղաքային փուլերի արդյունքներով, հանձնաժողովի քվեարկությամբ, առաջին երեք մրցանակակիրները պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերով և «Այվազովսկի» պատկերագրքերով: Մրցույթի մասնակից ևս 18 աշակերտների աշխատանքներ ճանաչվել են լավագույնը և արժանացել պատվոգրերի ու խրախուսական նվերների:
Միջոցառման ավարտին աշակերտները շրջել են ցուցասրահներում և ծանոթացել Հովհ. Այվազովսկու 200-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսին:

Подведены итоги конкурса школьных работ, посвященных 200-летию И.Айвазовского
По инициативе управления общего образования аппарата мэрии Еревана, в рамках юбилейных мероприятий, посвященных 200-летию Ивана Айвазовского, в национальной галерее Армении была организована выставка-конкурс школьных рисунков.
Присутствующий на церемонии вручении наград заместитель мэра Еревана Арам Сукиасян поздравил учеников и подчеркнул важность эстетического воспитания и повышения интереса к искусству, в частности к произведениям Айвазовского.
По результатам школьных и городских этапов конкурса, первые три призера награждены почетными грамотами мэра Еревана и иллюстрированной книгой «Айвазовский». Работы 18 других учеников также были признаны лучшими и удостоились почетных грамот и поощрительных подарков.