Արտավազդ Փելեշյանը, Նարա Շլեպչյանը, Ռազմիկ Դավոյանն ու Ռալֆ Յիրիկյանը հանդիսավորությամբ ստացան «Երևանի պատվավոր քաղաքացի» կոչումները
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, հիմք ընդունելով Երևան քաղաքի ավագանու հոկտեմբերի 11-ի որոշումը, մայրաքաղաքի 2799-րդ տարեդարձի առթիվ հանդիսավոր պայմաններում, Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչում է շնորհել կինոռեժիսոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արտավազդ Փելեշյանին, Հայաստանի Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամ, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Նարա Շլեպչյանին, բանաստեղծ, հասարակական գործիչ Ռազմիկ Դավոյանին և ՎիվաՍել–ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին:
Շնորհավորելով Երևանի նորահռչակ պատվավոր քաղաքացիներին և նրանց հանձնելով հավաստագրերը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել տարբեր բնագավառներում նրանց ներդրած նշանակալի ավանդի ու ակնառու վաստակի համար՝ նկատելով, որ սա ըստ էության յուրովի գնահատական է Հայաստանի Հանրապետության, նաև համայն հայության մայրաքաղաք Երևանի պատիվը միշտ բարձր պահելու նրանցից յուրաքանչյուրի ներդրած ջանքերի և նվիրվածության համար:
ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Երևանի պատվավոր քաղաքացի Նարա Շլեպչյանն էլ իր հերթին բոլորի անունից շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի համար՝ վստահեցնելով, որ այսուհետ ևս շարունակելու են նույն ոգով և նվիրվածությամբ աշխատել ու արարել հանուն Երևանի:

Артавазду Пелешяну, Наре Шлепчян, Размику Давояну и Ральфу Йирикяну в торжественной обстановке было присвоено звание «Почетный гражданин Еревана»
Принимая за основу решение Совета старейшин Еревана от 11-ого октября, по случаю 2799-летия столицы, мэр Еревана Тарон Маргарян в торжественной обстановке присвоил звание «Почетный гражданин Еревана» кинорежиссеру, народному артисту РА Артавазду Пелешяну, диктору, народной артистке АрмССР Наре Шлепчян, писателю, общественному деятелю Размику Давояну и генеральному директору компании «ВиваСел-МТС» Ральфу Йирикяну.
Поздравив новый почетных граждан Еревана и вручив им удостоверения, мэр Тарон Маргарян выразил благодарность за их значительный вклад и выдающиеся заслуги в различных сферах, отметив, что это, по сути, является своеобразной оценкой преданной работы каждого из них.
Народная артистка АрмССР, почетный гражданин Еревана Нара Шлепчян в свою очередь от имени всех выразила благодарность за оценку, заверив, что и впредь они в том же духе и преданно будут работать и творить во имя Еревана.