Ավարտվել է «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական ծրագրի 7-րդ տարեշրջանը
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժինը ամփոփել է «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական ծրագրի 7-րդ տարեշրջանի արդյունքները: Ըստ այդմ, 2018թ. մարտ-հոկտեմբեր ամիսների ընթացքում ծրագրից օգտվել է շուրջ 6500 այցելու, որից 3500-ը՝ զբոսաշրջիկ։ Երթուղուց օգտված օտարերկրացիների գերակշիռ մասը եղել են ՌԴ-ից, Ֆրանսիայից, Գերմանիայից, Չինաստանից, Իսպանիայից, ԱՄՆ-ից, Իրանից և Ֆիլիպիններից ժամանած զբոսաշրջիկները։
«Երևան Սիթի Տուր» ծրագրի սկզբունքներից ելնելով այս տարի ևս դպրոցահասակ երեխաների, ուսանողների, տարեցների, հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար կազմակերպվել են սոցիալական նշանակության բազմաթիվ ծրագրեր:
Ծրագրի շրջանակում 2018թ. մշակվել և իրականացվել են երկհարկանի զբոսաշրջային ավտոբուսների վերաբրենդավորման աշխատանքներ, նոր եռալեզու թռուցիկների տպագրություն:
«Երևան Սիթի Տուր» ծրագրի համատեքստում քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժինն ակտիվորեն համագործակցել է մի շարք տեղական զբոսաշրջային պարբերականների («Արմենիա տուրիստական», «Տուրիինֆո», «8Days», «Երևանռեստո», «Արմենիա» ավիաընկերության ամսագիր), ինչպես նաև «Երևան քարտ», «I am Armenia» կազմակերպությունների հետ: «Երևան Սիթի Տուր» զբոսաշրջային էքսկուրսիաների կազմակերպումը կվերսկսվի 2019թ. գարնանը:

Завершился 7-й сезон официальной городской туристической программы «Ереван Сити Tур»
Отдел туризма аппарата мэрии Еревана подвел итоги 7-го сезона официальной городской туристической программы «Ереван Сити Tур».
За март-октябрь 2018 года туристической программой воспользовались почти 6500 человек, из которых 3500 - туристы в частности из РФ, США, Франции, Германии, Китая, Испании, Ирана и Филиппин. За этот сезон также были организованы социально значимые программы для школьников, студентов, пожилых людей и лиц с ограниченными возможностями.
За 2018 год в рамках программы «Ереван Сити Tур» был осуществлен ребрендинг туристических автобусов, напечатаны трехязычные буклеты.
В рамках программы «Ереван Сити Тур» отдел туризма активно сотрудничал с туристическими журналами «Армения туристическая», «Туринфо», «8Days», «Ереванресто», «Армения» и организациями «Ереван карт» и «I am Armenia». «Ереван Сити тур» возобновит организацию экскурсий весной 2019 года.