«Երևան՝ սիրո քաղաք» սոցիալական ծրագիրը շարունակվում է. օր երրորդ
«Էրեբունի-Երևան 2799» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում շարունակվում է «Երևան՝ սիրո քաղաք» խորագիրը կրող սոցալական ծրագիրը: Արդեն երրորդ օրն անընդմեջ Երևանի քաղաքապետարանի և մայրաքաղաքի վարչական շրջանների պատասխանատուներն այցելել են Երևանի 12 վարչական շրջաններում բնակվող ընտանիքներ՝ փոխանցելու Երևանի ծննդյան առիթով ջերմ շնորհավորանքներ և անակնկալ նվերներ՝ կենցաղային տեխնիկայի տեսքով: Օրվա ընթացքում կատարվել է այց 327 երևանաբնակ ընտանիքներ:
Ծրագրի շրջանակում Նոր Նորք վարչական շրջանի հասցեներ այցելող Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակիցները նշել են, որ բոլոր ընտանիքներում մեծ ուրախությամբ և ջերմությամբ են ընդունում անակնկալն ու շնորհավորանքները՝ փաստելով, որ ծրագիրն իրոք հաջողված և սիրված է շատերի կողմից:
Հատկանշական է, որ մասնագետների կողմից սոցիալական ծրագրում ընդգրկվել են մասնավորապես գիտության, մշակույթի գործիչներ, բուժաշխատողներ, վաստակաշատ մանկավարժներ, սիրիահայ ընտանիքներ, տարեցներ, բազմազավակ և բազմանդամ, անապահովության գնահատման համակարգում հաշվառված երևանաբնակ կարիքավոր ընտանիքներ, Արցախյան պատերազմի, այդ թվում ապրիլին առաջնագծում ծավալված ռազմական գործողությունների մասնակից, վիրավորում ստացած և զոհված զինծառայողների ընտանիքներ, ինչպես նաև Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններ, միաժամանակ երկու զինծառայող ունեցող, երիտասարդ և սոցիալական մի շարք այլ խմբերում ընդգրկված ընտանիքներ:
Հիշեցնենք, որ Երևանի հիմնադրման 2799-րդ տարեդարձի կապակցությամբ այս տարի ծրագրում ընդգրկվել են ճիշտ այդքան թվով ընտանիքներ:

Продолжается социальная программа «Ереван-город любви»: день третий
В рамках программы мероприятий «Эребуни-Ереван 2799» продолжается социальная программа под девизом «Ереван-город любви». Уже третий день подряд ответственные лица мэрии Еревана и административных районов посещают семьи, проживающие в 12-и административных районах столицы и дарят им подарки в виде бытовой техники. Сегодня ответственные лица посетили 327 семей.
Отметим, что в программу в частности включены ученые, деятели культуры, медицинские работники, выдающиеся педагоги, семьи из Сирии, пожилые люди, многодетные семьи, семьи участников Арцахской войны, семьи военнослужащих, погибших, раненных и ставших инвалидами на передовой в начале Апрельской войны, ветераны Великой отечественной войны, семьи, имеющие одновременно 2-х военнослужащих, молодые семьи и семьи, включенные в ряд других социальных группах.
Напомним, что социальная программа, посвященная дню основания Еревана, проводится уже четвертый год подряд. В этом году мероприятия проходят под девизом «Ереван-город любви» и посвящены 2799-летию основания столицы. Социальная программа «Ереван-город любви» завершится 11-го октября.