«Երևան՝ սիրո քաղաք» սոցիալական ծրագիրը շարունակվում է. օր հինգերորդ
«Էրեբունի-Երևան 2799» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում շարունակվում է «Երևան՝ սիրո քաղաք» խորագրի ներքո իրականացվող սոցիալական ծրագիրը:
Հինգերորդ օրվա ընթացքում Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների պատասխանատուներն այցելել են 324 երևանաբնակ ընտանիք, շնորհավորել նրանց՝ մայրաքաղաքի ծննդյան կապակցությամբ և շնորհել բազմատեսակ նվերներ, այդ թվում սառնարաններ, լվացքի մեքենաներ, հեռուստացույցներ, էլեկտրական վառարաններ և այլն:
Ընտանիքներ այցելող պատասխանատուները նշել են, որ սոցիալական ոլորտի համապատասխան մասնագետների կատարած աշխատանքի շնորհիվ յուրաքանչյուր ընտանիք ստանում է այն նվերը, որի կարիքն առավել շատ ունի:
Մայրաքաղաքի ծննդյան 2799-ամյակի կապակցությամբ սոցիալական ծրագրում ընդգրկվել են տարբեր սոցիալական խմբերի ճիշտ այդքան թվով ընտանիքներ:

Продолжается социальная программа «Ереван-город любви»: день пятый
В рамках программы мероприятий «Эребуни-Ереван 2799» продолжается социальная программа под девизом «Ереван-город любви». В пятый день программы ответственные лица мэрии Еревана и административных районов посетили 324 семьи, и поздравив их по случаю предстоящего Дня города подарили подарки в виде бытовой техники-холодильники, стиральные машины, телевизоры. Посетившие семьи ответственные лица отметили, что каждая семья получает тот подарок, в котором  больше нуждается.
В социальную программу, реализуемую по случаю 2799-летия столицы, включены семьи различных социальных групп.