«Երևան Սիթի Տուր»-ը տոնական օրերին 30-ից ավելի շրջերթ է կատարել
«Նոր տարին Երևանում 2018» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժնի նախաձեռնությամբ գործարկված «Երևան Սիթի Տուր» տոնական երթուղին, որի մեկնարկը տրվել էր դեկտեմբերի 20-ին, աշխատել է նաև Ամանորի օրերին: Իրականացված 30-ից ավելի շրջերթերը սպասարկել են շուրջ 100 այցելուի՝ ինչպես երևանցիների, այնպես էլ բազմաթիվ զբոսաշրջիկների, առավելապես՝ Ռուսաստանի Դաշնությունից:
Տոնական երթուղու այցելուների համար հաճելի անակնկալ էր նախապատրաստված. նրանց դիմավորել և ուղեկցել են Ձմեռ պապն ու Ձյունանուշը: Ավտոբուսը շրջել է տոնական Երևանի փողոցներով՝ այցելուներին ներկայացնելով մայրաքաղաքի լուսավորված և զարդարված տեսարժան վայրերը: Երթուղու ընթացքում ներկաների բարձր տրամադրությունն ապահովել է ամանորյա ուրախ երաժշտությունը:
«Երևան Սիթի Տուր» տոնական ծրագիրը կշարունակի գործել մինչև հունվարի 13-ը: Մեկնարկը՝ Հանրապետության հրապարակից: Մանրամասն տեղեկությունների և շրջերթում տեղերի ամրագրման համար անհրաժեշտ է զանգահարել 011 514-230 հեռախոսահամարով:

«Ереван Сити Тур» совершил более 30 туров в праздничные дни
В рамках программы мероприятий «Новый год в Ереване 2018» по инициативе отдела туризма аппарата мэрии Еревана «Ереван Сити Тур», действующий с 20-го декабря по праздничному маршруту, работал также в новогодние дни.
В рамках туристической программы было совершено более 30 туров. Программой воспользовались почти 100 человек, в числе которых ереванцы и гости столицы, в частности из РФ. Пассажиров маршрута приветствовали Дед Мороз и Снегурочка. Прогулка на праздничном автобусе дала гостям прекрасную возможность осмотреть празднично освещенные достопримечательности столицы.
Праздничная программа «Ереван Сити Тур» будет действовать до 13-го января. Начало тура от площади Республики. Для участия в программе или получения дополнительной информации необходимо позвонить по номеру 011-514-230.