Երևանը ճանաչվել է «Լավագույն մարզական ընտանիք 2016» մրցույթի հաղթող
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանի, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանի հետ միասին Ծաղկաձորի օլիմպիական գլխավոր մարզահամալիրի մարզադաշտում հետևել է ՀՀ Նախագահի մրցանակի համար արդեն 13-րդ տարին անընդմեջ անցկացվող «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի 2016թ. եզրափակիչ փուլի մրցումներին: Միջոցառմանը ներկա են գտնվել նաև մարզպետներ և պաշտոնատար այլ անձինք:
«Լավագույն մարզական ընտանիք-2016» մրցույթն անցկացվել է երեք փուլով, չորս տարիքային խմբերով՝ 6-7 մրցաձևերում: Եզրափակիչ փուլ է անցել նախնական փուլերը հաջողությամբ հաղթահարած 144 ընտանիք` ՀՀ մարզերից, Երևան քաղաքից և Արցախից: Մրցույթի եզրափակիչ փուլին մասնակցել են նաև հաշմանդամ անձ ունեցող 22 ընտանիքներ:
Ընդհանուր թիմային հաշվարկով երևանյան ընտանիքները հավաքել են 2006 միավոր և գրավել առաջին տեղը` չորրորդ տարին անընդմեջ արժանանալով ՀՀ Նախագահի գավաթին, որը ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարը հանձնել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին:
Շնորհավորելով երևանյան պատվիրակության անդամներին փայլուն հաղթանակի և մրցույթում Երևանը լավագույնս ներկայացնելու համար՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ քաղաքապետարանը միշտ լինելու է մարզասեր ընտանիքների կողքին ու անելու է հնարավորը՝ բնակչության շրջանում առողջ ապրելակերպի խթանմանը նպաստելու, ինչպես նաև ֆիզիկական դաստիարակության կարևորության գաղափարն ամրապնդելու ուղղությամբ:

Ереванская команда признана победителем конкурса «Лучшая спортивная семья 2016»
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с министром территориального управления и развития РА Давидом Локяном и министром спорта и по делам молодежи РА Габриелем Казаряном на стадионе главного олимпийского спортивного комплекса Цахкадзора наблюдал за финальным этапом конкурса за приз Президента РА «Лучшая спортивная семья 2016», который проводится уже 13-й год подряд. На мероприятии присутствовали также губернаторы и другие должностные лица.
Конкурс «Лучшая спортивная семья 2016» проводился в три этапа. В 7-и видах спорта соревновались 4 возрастные группы. 144 семьи из Еревана, областей РА и Арцаха, успешно преодолевшие начальные этапы конкурса, прошли в финал. В финальном этапе конкурса приняли участие также 22 семьи, в которых есть люди с ограниченными возможностями.
В общем зачете семьи из Еревана набрали 2006 баллов и заняли первое место, уже 4-й год подряд удостоившись кубка Президента РА, который министр спорта и по делам молодежи РА вручил мэру Еревана Тарону Маргаряну.
Поздравив участников ереванской делегации с блестящей победой, мэр Тарон Маргарян еще раз подчеркнул, что мэрия Еревана всегда будет содействовать ереванцам, увлекающимся спортом и сделает все возможное для того, чтобы подтвердить важность физического воспитания, развивать массовый спорт, тем самым способствуя здоровому образу жизни.