Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեի հետ
Թբիլիսիում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հյուրընկալվել է Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեին։ Քաղաքապետ Մարությանը շնորհավորել է վրաց գործընկերոջը մայրաքաղաք Թբիլիսիի տոնի կապակցությամբ։ Քաղաքապետերը քննարկել են նաև երկու մայրաքաղաքների զարգացման հեռանկարներն ու երկկողմ հարաբերությունների խորացման կոնկրետ ծրագրերը։
Օգտվելով առիթից՝ Հայկ Մարությանը Կախա Կալաձեին հրավիրել է այս ամիս այցելել Երևան՝ մասնակցելու «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարությանը։
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ առաջիկա տարիներին երկու քույր քաղաքների հարաբերություններն էլ ավելի են զարգանալու՝ բոլոր ուղղություններով։

Мэр Еревана Айк Марутян встретился с мэром Тбилиси Кахой Каладзе
Мэр Еревана Айк Марутян, находящийся с визитом в Тбилиси, встретился с мэром Тбилиси Кахой Каладзе. Мэр Марутян поздравил своего грузинского коллегу с праздником «Тбилисоба. В ходе встречи мэры обсудили возможности развития и углубления отношений между столицами двух стран, а также конкретные программы в этом направлении.
Пользуясь случаем, Айк Марутян пригласил Каху Каладзе на празднование «Эребуни-Ереван» (день города), которое состоится в текущем месяце.
Стороны выразили уверенность в том, что в ближайшие годы отношения двух городов-побратимов будут развиваться по всем направлениям.