Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի գլխավորած պատվիրակությունն առաջին պաշտոնական այցով մեկնել է Արցախ
Հունիսի 13-ին և 14-ին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի գլխավորած պատվիրակությունն առաջին պաշտոնական այցով կգտնվի Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:
Երևանի քաղաքապետը հանդիպումներ կունենա Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի հետ: Կքննարկվեն հայկական երկու պետությունների մայրաքաղաքների միջև հաստատված համագործակցության ծրագրերի ընթացքն ու առաջիկա անելիքները:  Այցի շրջանակում տեղի կունենա նաև «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» խմբի համերգը:

Возглавляемая мэром Еревана Айком Марутяном делегация отбыла в Арцах с первым официальным визитом
Возглавляемая мэром Еревана Айком Марутяном делегация с 13-го по 14-ое июня будет находиться с первым официальным визитом в столице Республики Арцах – Степанакерте.
В ходе визита мэр Еревана проведет встречи с президентом Республики Арцах Бако Саакяном, государственным министром  Григорием Мартиросяном и мэром Степанакерта Суреном Григоряном. Будут обсуждены ход реализации утвержденных программ сотрудничества между столицами двух армянских республик и предстоящие планы. В рамках визита состоится также концерт хора «Маленькие певцы Армении».