Սիրելի՛ մանկավարժներ,
խորին հարգանքով և երախտագիտությամբ շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Ուսուցչի օրվա առթիվ, որն ավանդաբար մեր երկրում նշվում է որպես ձեր մասնագիտության նկատմամբ առանձնակի հարգանքի դրսևորում:
Մենք՝ հայերս, միշտ ենք արժևորել ուսուցչի աշխատանքը, քանի որ անուրանալի է փորձառու և բանիմաց ուսուցչի դերը հայրենասեր սերունդներ կրթելու և դաստիարակելու պատասխանատու, նաև պատվաբեր գործում: Ձեր անձնվեր աշխատանքի, ձեր իմաստնության ու բարության, համբերատարության, անմնացորդ նվիրումի շնորհիվ յուրաքանչյուր հաջորդող սերունդ, դառնալով մեր պետության գիտակից և արժանավոր քաղաքացի, իր կարևոր ներդրումն է բերում Հայաստանի Հանրապետության և քաղաքամայր Երևանի զարգացման, հզորացման՝ բոլորիս համար նվիրական գործում:
Այսօր առանձնակի ուզում եմ շնորհավորել նաև վաստակած հանգստի անցած մեր ավագ սերնդի մանկավարժներին, ովքեր շարունակում են անգնահատելի խորհուրդներով և բազմամյա փորձով իրենց նպաստը բերել մեր ընդհանուր գործին:
Սիրելի՛ մանկավարժներ, շնորհավորանքիս հետ մաղթում եմ ձեզ քաջառողջություն, ընտանեկան ու անձնական երջանկություն և ձեր սաներով մշտապես հպարտանալու բազում առիթներ:

С глубоким уважением и благодарностью поздравляю вас по случаю вашего профессионального праздника - Дня учителя, который в нашей стране по традиции отмечается как проявление особого уважения к вашей профессии.
Мы-армяне, всегда ценили работу учителя, поскольку бесценна роль опытного и знающего учителя в ответственном и почетном деле обучения и патриотического воспитания подрастающего поколения. Благодаря вашей самоотверженной работе, вашей мудрости и доброте, терпеливости и преданности каждое следующее поколение, становясь сознательным и достойным гражданином нашего государства, вносит свой вклад в развитие и процветание Республики Армения и столицы Еревана.
Сегодня хочу особо поздравить также педагогов старшего поколения, ушедших на заслуженный отдых, которые своими бесценными советами и многолетним опытом продолжают вносить свой вклад в наше общее дело.
Дорогие педагоги, поздравляю и желаю вам крепкого здоровья, семейного и личного счастья и множества поводов гордиться своими учениками.