Երևանի քաղաքապետարանը կհյուրընկալի «Սմարթ Երևան Հեքըթոն» ծրագրավորման և նախագծային մրցույթ-միջոցառումը
Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ընթացքում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը «Երևան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ-ին, Զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչությանը, ինչպես նաև «Խելացի Երևան» հանձնաժողովին հանձնարարել է նախապատրաստվել հոկտեմբերի 21-22-ը Երևանի քաղաքապետարանում կայանալիք «Սմարթ Երևան Հեքըթոն» ծրագրավորման և նախագծային մրցույթ-միջոցառմանը, որի շրջանակում Երևանի երիտասարդ ծրագրավորողները 24 ժամվա ընթացքում քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտների վերաբերյալ կազմելու են ծրագրավորման նախագծեր, որոնք կնպաստեն քաղաքային տնտեսության մեջ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառմանը, զարգացմանն ու բարելավմանը:

В мэрии Еревана пройдет конкурс-мероприятие программирования и проектирования «Smart Yerevan Hackathon»
В ходе очередного рабочего совещания мэр Еревана Тарон Маргарян поручил ЗАО «Центр технологий управления города Ереван», управлению программ развития и инвестиций аппарата мэрии и комиссии «Умный Ереван» подготовиться к конкурсу программирования и проектирования «Smart Yerevan Hackathon», который пройдет в мэрии Еревана с 21-го по 22-е октября. В рамках «Smart Yerevan Hackathon» молодые программисты за 24 часа составят программные проекты относительно разных сфер городского хозяйства, которые будут способствовать применению, развитию и совершенствованию информационных технологий в сфере городского хозяйства.