Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության մանկապարտեզների 4700 աշխատակիցները կօգտվեն առողջապահական ապահովագրության փաթեթով նախատեսված ծառայություններից
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանը զեկուցել է, որ ի կատարումն Երևանի քաղաքապետի հանձնարարականի` 2018 թվականի հունվարի 1-ից, ի թիվս համայնքային ծառայողների ու քաղաքապետարանի ենթակայության մի շարք կազմակերպությունների աշխատակիցների, համայնքային ենթակայության մանկապարտեզների 4700 աշխատակիցները ևս կօգտվեն առողջապահական ապահովագրության փաթեթով նախատեսված ծառայություններից:
Քաղաքապետարանի ենթակայության կառույցների աշխատակիցներին առողջապահական ապահովագրության փաթեթներով ապահովելու գործընթացի շրջանակներում համայնքային շախմատի դպրոցների շուրջ 170 աշխատակիցներ ևս հունվարի 1-ից հնարավորություն ունեն օգտվելու վերոնշյալ փաթեթով նախատեսված ծառայություններից:

Почти 4700 сотрудникам муниципальных детских садов будет предоставлен пакет медицинского страхования
04.09.2017
В ходе очередного рабочего совещания мэру Еревана Тарону Маргаряну было доложено, что уже начаты подготовительные работы по обеспечению сотрудников муниципальных детских садов пакетами медицинского страхования и объявлен соответствующий тендер.
Таким образом, с 1-го января 2018 года почти 4700 сотрудникам муниципальных детских садов будет предоставлен пакет медицинского страхования. Заместителю мэра Ваге Никояну, управлению общего образования аппарата и руководителям административных районов поручено держать под постоянным контролем ход реализации работ.
«Согласно нашей предвыборной программе, мы планировали решить вопрос медицинского страхования сотрудников муниципальных детских садов и уже сделано все возможное, чтобы с 1-го января 2018 года как сотрудники аппарата и муниципальных организаций, так и персонал муниципальных детских садов получил пакеты медицинского страхования. Следует также изучить муниципальные образовательные, культурные и спортивные центры, сотрудники которых пока еще не включены в систему медицинского страхования. Речь, в частности, идет о музыкальных, спортивных школах и школах искусств»,-подчеркнул Тарон Маргарян.