Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքն այսուհետ հասանելի է նաև ֆրանսերենով
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ սահմանված ժամանակացույցով ընթանում են Էրեբունի-Երևանի 2750-ամյակին նվիրված այգու վերանորոգման, ինչպես նաև Մաշտոցի պողոտայի թունելային մուտքի վերանորոգման ու հեղեղատար համակարգի հիմնանորոգման աշխատանքները։ Հանձնարարվել է շարունակել հսկողությունը ընթացիկ աշխատանքների որակի և ժամկետների պահպանման նկատմամբ:
Աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետը զեկուցել է, որ ի կատարումն Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարականի Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական համացանցային կայքն այսուհետ հասանելի է նաև ֆրանսերենով:
Խորհրդակցության ժամանակ աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետն էլ զեկուցել է, որ նախորդ շաբաթ մայրաքաղաքի հանրակրթական դպրոցներում և մանկապարտեզներում ուսումնասիրվել են հակահրդեհային համակարգերն ու միջոցներ են ձեռնարկվել տեղ գտած թերությունները վերացնելու ուղղությամբ: Հանձնարարվել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Երևան քաղաքի ծառայության, պետական հակահրդեհային և տեխնիկական անվտանգության տեսչության հետ համատեղ շարունակել ուսումնասիրություններն ու խստացված հսկողությունը դպրոցների և մանկապարտեզների հակահրդեհային նորմերի ու տեխնիկական անվտանգության պահանջների պահպանման նկատմամբ:

Официальный сайт мэрии Еревана доступен также на французском языке
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания было доложено, что согласно установленному графику продолжается ремонт парка «Эребуни-Ереван 2750», а также капитальный ремонт туннельного входа проспекта Маштоц и системы ливнеотводов. Поручено продолжить контроль за качеством и сроками текущих работ.
Начальник управления внешних связей аппарата мэрии доложил, что по поручению мэра Еревана Тарона Маргаряна официальный сайт мэрии Еревана доступен также на французском языке.
В ходе совещания начальник управления общего образования аппарата доложила, что на прошлой неделе в муниципальных школах и детских садах была проверена работа противопожарных систем и предприняты меры по устранению выявленных недостатков. Поручено продолжить проверки и усиленный контроль за соблюдением противопожарных норм и требований технической безопасности в муниципальных школах и детских садах.