Երևանի քաղաքապետը հանդիպել է Ստեփանակերտի գործընկերոջ հետ
ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտի հիմնադրման 93-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Արցախում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի հետ:
Ողջունելով գործընկերոջը՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետը նախ շնորհակալություն է հայտնել Տարոն Մարգարյանին հրավերն ընդունելու համար՝ ընդգծելով, որ սա ևս մեկ հրաշալի առիթ է` քննարկելու հայկական երկու պետությունների մայրաքաղաքների միջև հաստատված ծրագրերի ընթացքն ու առաջիկա անելիքները:
«Ուրախ եմ, պարոն քաղաքապետ, Ձեզ կրկին հյուրընկալելու Ստեփանակերտում: Քաղաքի հիմնադրման օրը տոն է ոչ միայն Ստեփանակերտի բնակիչների, այլև ողջ արցախահայության համար: Իսկապես շնորհակալ եմ, որ ընդունեցիք իմ հրավերն ու կարևոր այս օրը մեզ հետ եք: Սա Ձեր կողմից ևս մեկ քայլ է՝ ուղղված երկու մայրաքաղաքների արդյունավետ համագործակցության էլ ավելի ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը: Վստահ եմ, որ տոնական այս օրը Ձեզ համար ևս կլինի լիարժեք ու Երևան կվերադառնաք լավ տպավորություններով», - ընդգծել է Սուրեն Գրիգորյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար և շնորհավորելով Ստեփանակերտի հիմնադրման 93-րդ տարեդարձի առթիվ` Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը միշտ պատրաստակամ է ըստ ամենայնի աջակցելու Ստեփանակերտին՝ կյանքի կոչելու քաղաքային տնտեսության ամենատարբեր ոլորտներին առնչվող համատեղ ծրագրերը:
«Հաճելի է արձանագրել, պարոն քաղաքապետ, որ Ստեփանակերտը տարեցտարի իր հիմնադրման օրը դիմավորում է էլ ավելի բարեկարգ ու ներկայանալի տեսքով, ինչը լավագույնս խոսում է թե՛ քաղաքային իշխանությունների հետևողական աշխատանքի և թե՛ հենց ստեփանակերտցիների սրտացավ վերաբերմունքի մասին: Տոնական շունչն իսկապես նկատելի է Ստեփանակերտում, և վստահ եմ, որ գալիք տարիներին ևս Արցախի մայրաքաղաքը տոնական այս օրը դիմավորելու է նորանոր ձեռքբերումներով», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Հանդիպման ավարտին Երևանի քաղաքապետը Ստեփանակերտի գործընկերոջը հրավիրել է հոկտեմբերի 8-ին այցելել Երևան՝ մասնակցելու «Էրեբունի-Երևան 2798» տոնական միջոցառումներին:

Mэр Еревана Тарон Маргарян встретился с мэром Степанакерта
Находящийся в Арцахе для участия в праздничных мероприятиях, приуроченных к 93-летию основания Степанакерта, мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с мэром Степанакерта Суреном Григоряном.
Поприветствовав мэра Еревана, мэр Степанакерта в первую очередь, поблагодарил Тарона Маргаряна за то, что принял приглашение и отметил, что это ещё один хороший повод обсудить ход реализации утверждённых программ и дальнейшее сотрудничество между столицами двух государств.
«Я рад, господин мэр, снова принимать Вас в Степанакерте. День основания города, праздник не только для жителей Степанакерта, но и для всех армян Арцаха. Я очень благодарен, что Вы приняли моё приглашение и находитесь здесь в этот важный для нас день. С вашей стороны это ещё один шаг, направленный на дальнейшее укрепление и расширение эффективного сотрудничества двух столиц. Уверен, что этот праздничный день для Вас, а также для наших коллег из Еревана будет насыщенным, и Вы вернётесь в Ереван с хорошими впечатлениями»,- отметил Сурен Григорян.
Выразив благодарность за тёплый приём и поздравив с 93-й годовщиной основания города Степанакерт, Тарон Маргарян ещё раз заверил, что мэрия Еревана всегда готова содействовать Степанакерту в реализации совместных проектов в разных секторах городского хозяйства.
«Приятно отметить, господин мэр, что Степанакерт с каждым годом встречает День города в более благоустроенных условиях, что говорит как о последовательной работе городских властей, так и о заботливом отношении самих жителей Степанакерта. Праздничное настроение действительно заметно в Степанакерте и уверен, что и в последующие годы столица Арцаха этот праздничный день будет встречать новыми достижениями»,- подчеркнул Тарон Маргарян.
В завершении встречи мэр Еревана пригласил коллегу из Степанакерта посетить Ереван 8-го октября и принять участие в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2798».