Երևանի քաղաքապետի տեղակալներն ու աշխատակազմի քարտուղարն այցելել են մայրաքաղաքի դպրոցներ
Ուսումնական տարվա մեկնարկը Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության բոլոր դպրոցներում ազդարարվել է տոնական միջոցառումներով: Քաղաքապետի հանձնարարությամբ մայրաքաղաքի տարբեր դպրոցներ են այցելել Երևանի քաղաքապետի տեղակալները, քաղաքապետարանի աշխատակազմի պաշտոնատար այլ անձինք, ովքեր հանդիսավոր պայմաններում ուսուցիչներին, դպրոցականներին ու նրանց ծնողներին են փոխանցել Գիտելիքի, գրի և դպրության օրվա կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի շնորհավորական ուղերձը:
Քաղաքապետի առաջին տեղակալ Կամո Արեյանը ներկա է գտնվել օրվա առթիվ Ա. Պուշկինի անվան թիվ 8 դպրոցում կազմակերպված միջոցառմանը: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից շնորհավորելով բոլոր աշակերտներին, ուսուցչական անձանակազմին և ծնողներին սեպտեմբերի 1-ի կապակցությամբ՝ Կամո Արեյանն ընդգծել է դպրոցի կարևոր դերն ու առաքելությունը զարգացած և կրթված հասարակության ձևավորման հարցում:
Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության արվեստի հանրակրթական միակ դպրոց՝ «Հակոբ Կոջոյան» կրթահամալիր է այցելել քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը: Շնորհավորական խոսքում քաղաքապետի տեղակալը, ընդգծելով կրթահամալիրի բացառիկ դերը, նշել է, որ այն, նկատի առնելով նաև մշակութային կարգավիճակը, քաղաքապետարանի մշտական ուշադրության ներքո է:
Քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանը մասնակցել է Հովհաննես Հովհաննիսյանի անվան թիվ 52 դպրոցի առաջին զանգի միջոցառմանը և քաղաքապետի ու իր անունից շնորհավորելով ներկաներին՝ բարի երթ ու հաջողություններ է մաղթել նոր ուսումնական տարում:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Սերգեյ Մակարյանն ու հանրակրթության վարչության պետ Գայանե Սողոմոնյանը Գիտելիքի, գրի և դպրության օրվա կապակցությամբ այցելել են Անդրանիկ Մարգարյանի անվան թիվ 29 ավագ դպրոց և ներկա գտնվել այնտեղ անցկացված տոնական միջոցառմանը: Նրանք դպրոց այցելած հյուրերի, ծնողների և աշակերտների հետ ծաղիկներ են խոնարհել Անդրանիկ Մարգարյանի կիսանդրուն: Դպրոցի ապագա շրջանավարտները խոստովանել են, որ մասնագիտության ճիշտ ընտրության և հետագայում հայրենիքի համար պիտանի մարդ դառնալն իրենց՝երջանկահիշատակ վարչապետի անվան դպրոցի սաների համար յուրօրինակ պատգամ է:
Տոնական միջոցառումից հետո ուսուցիչներն առաջինցիներին ուղեկցել են դասարաններ և անցկացրել 2014-2015 թվականների ուսումնական տարվա առաջին դասը: Աշակերտներն իրենց հերթին խոստացել են ուսանել բարձր առաջադիմությամբ և մշտապես բարձր պահել հարազատ դպրոցի և սիրելի մայրաքաղաքի պատիվը:

Заместители мэра Еревана и секретарь аппарата побывали в школах столицы
Во всех школах, подведомственных мэрии Еревана, новый учебный год начался праздничными мероприятиями. По поручению мэра должностные лица мэрии посетили разные школы столицы и передали праздничное послание мэра педагогам, ученикам и их родителям.
Первый заместитель мэра Камо Ареян присутствовал на мероприятии в школе N8 имени А. Пушкина. От имени мэра Еревана Тарона Маргаряна поздравив с первым сентября, преподавателей, учеников и их родителей, Камо Ареян подчеркнул роль и миссию школ в процессе формирования развитого и образованного общества.
Oбразовательный центр имени А. Коджояна, подведомственный мэрии, посетил заместитель мэра Арам Сукиасян. В поздравительном обращении заместитель мэра отметил, что центр, учитывая также его культурный статус, находится под постоянным вниманием мэрии.
Заместитель мэра Давид Оганян участвовал на праздничном мероприятии в школе N52 им. Оганнеса Оганнисяна и от своего имени пожелал всем удачи в новом учебном году.
Секретарь аппарата мэрии Сергей Макарян и начальник управления общего образования Гаяне Согомонян побывали в школе N29 им. Андраника Маргаряна и приняли участие в организованном праздничном мероприятии. Вместе с гостями, родителями и учениками школы представители мэрии возложили цветы к бюсту Андраника Маргаряна.
После праздничного мероприятия учителя проводили первоклассников в классы и провели первый урок нового учебного года.
В свою очередь ученики пообещали учиться с высокой успеваемостью и всегда высоко держать честь родной школы и любимой столицы.