Երևանի պատվիրակությունը մասնակցել է «Բազմակողմանիության ներդաշնակություն» 3-րդ միջազգային համաժողովին
Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոյի հրավերով սեպտեմբերի 27-29-ը Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը Երևանի ավագանու Հանրապետական խմբակցության անդամ, «Երևան՝ Խելացի քաղաք» ծրագրի մշակման և իրակամացման հանձնաժողովի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանի գլխավորությամբ մասնակցել է «Բազմակողմանիության ներդաշնակություն» 3-րդ միջազգային համաժողովի «Խելացի քաղաքներ 2035» լիագումար նիստին:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից ողջունելով Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետին և համաժողովի մասնակիցներին` Հովիկ Մուսայելյանը ներկայացրել է «Երևան՝ խելացի քաղաք» ծրագրի մշակման նպատակներն ու մոտեցումները:
Պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել նաև Սանկտ Պետերբուրգի «Պետերբուրգ՝ խելացի քաղաք» գրասենյակի տնօրեն, Սանկտպետերբուրգյան տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մեխանիկայի և օպտիկայի ազգային հետազոտական համալսարանի ռեկտոր Վլադիմիր Վասիլևի և Սանկտ Պետերբուրգի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Յուլյա Լուդինովայի հետ, Սանկտ Պետերբուրգի կառավարության տեղեկատվության և կապերի կոմիտեի ղեկավարության և համաժողովի մասնակից այլ պատվիրակությունների հետ: Հանդիպումների ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հետագա համագործակցության վերաբերյալ:

Делегация Еревана приняла участие в третьем международном форуме «Гармония многогранности»
По приглашению губернатора Санкт-Петербурга Георгия Полтавченко с 27-го по 29-е сентября делегация мэрии Еревана во главе с членом Республиканской фракции Совета старейшин Еревана, председателем комиссии по разработке и реализации программы «Ереван-Умный город» Овиком Мусаеляном приняла участие в пленарном заседании «Умные города 2035», проводимом в рамках 3-го международного форума «Гармония многогранности».
Поприветствовав губернатора Санкт-Петербурга и участников форума от имени мэра Еревана Тарона Маргаряна, Овик Мусаелян представил цели и подходы, связанные с разработкой программы «Ереван-Умный город».
Члены делегации встретились также с директором офиса Санкт-Петербургского офиса «Петербург-умный город», ректором Санкт-Петербургского национального исследовательского университета информационных технологий, механики и оптики Владимиром Васильевым, заместителем руководителя Администрации Губернатора Санкт-Петербурга Юлией Людиновой, руководством Комитета по информатизации и связи Санкт-Петербурга и другими участниками международного форума. В ходе встреч были достигнуты договоренности о дальнейшем сотрудничестве.