Երևանի զարգացման ծրագրերը հետևողականորեն շարունակվելու են նաև մայրաքաղաքի ծայրամասային համարվող վարչական շրջաններում
Երևանի համաչափ զարգացման համատեքստում մայրաքաղաքում իրականացվող բակերի համալիր բարեկարգման ծրագրի շրջանակում ընթացիկ տարում լայն թափով աշխատանքներ են իրականացվել նաև Նուբարաշեն վարչական շրջանում: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Նուբարաշեն վարչական շրջան կատարած աշխատանքային շրջայցի շրջանակում բնակիչների հետ մասնակցել է բարեկարգ հերթական բակի հանդիսավոր բացմանը: Բնակիչների հանգստի կազմակերպման համար բակում տեղադրվել են նստարաններ, զրուցարան, փոքրիկների համար էլ կառուցվել է ֆուտբոլի խաղադաշտ և տեղադրվել են մանկական ժամանակակից խաղեր: Քաղաքապետը շրջել և ծանոթացել է կատարված աշխատանքներին, զրուցել բնակիչների հետ, ովքեր իրենց շնորհակալությունն են հայտնել Տարոն Մարգարյանին մայրաքաղաքի ծայրամասային համարվող թաղամասերի նկատմամբ ցուցաբերվող մշտական ուշադրության համար՝ ընդգծելով, որ նմանատիպ աշխատանքների իրականացմանը շուրջ 40 տարի են սպասել: Քաղաքապետն էլ իր հերթին վստահեցրել է, որ մայրաքաղաքի համաչափ զարգացմանն ուղղված ծրագրերը հետևողականորեն շարունակվելու են և հարմարավետ պայմաններ են ապահովվելու բոլոր վարչական շրջաններում. «Մայրաքաղաքի համաչափ զարգացման մոտեցումը մենք ցուցաբերում ենք քաղաքային տնտեսության բոլոր ոլորտներում, ինչում համոզվեցին նաև նուբարաշենցիները: Մայրաքաղաքի ծայրամսային համարվող այս վարչական շրջանում, մասնավորապես այս տարի, մենք 17 բակ ենք բարեկարգել, ընդ որում, որ ոչ պակաս կարևոր է, մեր կողմից հստակ խնդիր է դրվել բակերի բարեկարգմանը զուգահեռ նաև հնարավորին ընդլայնել հարակից կանաչ գոտիները, ինչի արդյունքում Նուբարաշենում այս տարի ավելի քան 1000քմ-ով ավելացել է կանաչ տարածքների մակերեսը: Եվ վստահեցնում եմ, որ մեր այս քաղաքականությունը լինելու է շարունակական»,- ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Բակային տարածքներին զուգահեռ, հանգստի կազմակերպման համար հարմարավետ պայմաններ են ապահովվել նաև Նուբարաշենի 11 փողոցի այգուն հարակից տարածքում: Հանգստի գոտու բացման պատիվը քաղաքապետը փոխանցել է փոքրիկ նուբարաշենցիներին: Բարեկարգման ծրագրի շրջանակում տեղադրվել են մանկական խաղեր, մարզական սարքեր, նստարաններ, աղբամաններ, զրուցարան: Բնակիչների լիարժեք հանգստի կազմակերպման համար հանգստի գոտին ապահովվել է գիշերային լուսավորությամբ: Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել նաև կանաչ գոտիների ստեղծմանը: Քաղաքապետը շրջել է զբոսայգում և բնակիչների հետ գնահատել կատարված աշխատանքները: Բնակիչներն իրենց գոհունակությունն են հայտնել Տարոն Մարգարյանին վարչական շրջանում ևս մեկ բարեկարգ հանգստի գոտի ստեղծելու համար ու վստահեցրել են, որ խնամքով կպահպանեն թե՛ այգին և թե՛ կառուցված նոր բակերը:

Программы развития Еревана будут последовательно продолжаться также в отдалённых от центра административных районов столицы
В контексте пропорционального развития Еревана, в рамках программы по капитальному ремонту дворов, в текущем году с размахом осуществлялись работы также в административном районе Нубарашен. Мэр Тарон Маргарян во время рабочего визита в Нубарашен вместе с жителями участвовал в открытии очередного благоустроенного двора. Для организации отдыха жителей, во дворе установлены скамейки, беседки, для детей было построено футбольное поле и установлены современные детские аттракционы.
Мэр обошёл и осмотрел проделанные работы, побеседовал с жителями, которые выразили свою благодарность Тарону Маргаряну за проявленное постоянное внимание к отдалённым от центра административным районам столицы и подчеркнули, что реализации подобной программы они ждали около 40 лет.
Мэр Тарон Маргарян в свою очередь заверил, что программы, направленные на пропорциональное развитие столицы будут последовательно продолжаться и обеспечат удобные условия во всех административных районах.
«Подход пропорционального развития столицы мы проявляем во всех сферах городского хозяйства, в чем убедились также жители Нубарашена. В этом административном районе, который считается отдалённым от центра административным районом столицы, в частности в текущем году, мы благоустроили 17 дворов, и что немаловажно, с нашей стороны была поставлена конкретная цель - параллельно с благоустройством дворов, также по возможности расширять зелёные зоны, в результате чего в этом году в Нубарашене более чем на 1000кв.м. увеличились зелёные территории. И заверю вас, что эта наша политика будет продолжаться в дальнейшем»,- подчеркнул мэр Еревана Тарон Маргарян.
Параллельно с благоустройством дворовых территорий, для организации отдыха были обеспечены удобные условия также на участке прилегающей к парку 11-ой улицы Нубарашен. Честь открытия зоны отдыха мэр Еревана передал маленьким нубарашенцам. В рамках программы по благоустройству были установлены детские игры, спортивные тренажёры, скамейки, мусорные урны, беседка. Для организации полноценного отдыха зона отдыха обеспечена наружным освещением.
Особое внимание было уделено созданию зелёных территорий. Мэр прошёлся по парку и вместе с жителями оценил проделанные работы. Жители выразили свою благодарность Тарону Маргаряну за создание ещё одной благоустроенной зоны отдыха и заверили, что будут бережно оберегать как парк, так и построенные новые дворы.