Երևանն ու Մինսկը մտադիր են խորացնել համագործակցությունը
20.01.2021Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկի հետ:
Երևանի քաղաքապետի անունից շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին՝ դիվանագիտական առաքելությունը ստանձնելու առթիվ, փոխքաղաքապետը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում երկկողմ նոր նախագծերի հնարավորություններ կստեղծվեն:
Խոսելով Երևանի և Մինսկի միջև համագործակցության ընդլայնման մասին՝ կողմերն ընդգծել են փոխգործակցությունը նոր փաստաթղթով ավելի խորացնելու անհրաժեշտությունը:
Կողմերը կարևորել են հայ-բելառուսական տնտեսական կապերի զարգացումը քաղաքային տարբեր ոլորտներում, ինչպես օրինակ՝ տրանսպորտի, կանաչապատման, կոմունալ տնտեսության:

Ереван и Минск намерены расширять сотрудничество
Заместитель мэра Еревана Грачья Саргсян встретился с чрезвычайным и полномочным послом Республики Беларусь в Республике Армения г-ном Александром Конюком.
От имени мэра Еревана поздравив посла с началом дипломатической миссии в нашей стране, вице-мэр выразил надежду, что в дальнейшем будут созданы возможности для новых двухсторонних проектов.
Касаясь расширения взаимодействия между Ереваном и Минском, стороны подчеркнули необходимость подписания нового документа о сотрудничестве.
Стороны также придали важность развития армяно-белорусских экономических связей в различных сферах городского хозяйства, в частности, в сфере транспорта, озеленения, коммунального хозяйства.