Ֆրանկոֆոնիայի երկամսյակ. շարունակվում են Երևանի դպրոցներում անցկացվող միջոցառումները
Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության այն դպրոցներում, որտեղ ֆրանսերենն ուսուցանվում է որպես առաջին, երկրորդ և երրորդ օտար լեզու, շարունակվում են տարատեսակ միջոցառումները:
Ալեքսանդր Շիրվանզադեի անվան հ.21 հիմնական դպրոցում տեղի է ունեցել «Ողջու՜յն, Ֆրանկոֆոնիա» խորագրով միջոցառումը, որի ընթացքում աշակերտները դպրոցում ստեղծել էին գեղեցիկ, ֆրանկոֆոնիայի թեմատիկայով միջավայր, ինչպես նաև ներկայացրել են ֆրանկոֆոնիայի պատմությունն ու հետաքրքիր փաստեր: Միջոցառմանը ներկա է եղել նաև Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետ Աննա Ստեփանյանը:
Իսկ Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության Մովսես Գորգիսյանի անվան հ.158 հիմնական դպրոցում ներկայացվել է «Քեզ համար, Ֆրանսիա՛» բեմադրությունը՝ ֆրանսիական կոլորիտով և հետաքրքիր պատմություններով:

Сезон Франкофонии: в ереванских школах продолжаются мероприятия
В муниципальных школах, где французский изучается как первый, второй и третий иностранный язык, продолжаются различные мероприятия. В основной школе N21 имени Александра Ширванзаде состоялось мероприятие под названием «Salut, Francophonie», в ходе которого ученики создали франкоязычную атмосферу, представили историю Франкофонии и интересные факты. На мероприятии присутствовала начальник управления общего образования аппарата мэрии Еревана Анна Степанян.
А в муниципальной основной школе N158 имени Мовсес Горгисяна была представлена художественная постановка «Для тебя, Франция».