Գույքահարկի արտոնություններ՝ սոցիալական մի շարք խմբերին. կայացել է ավագանու հերթական նիստը
Երևանի ավագանին այսօր կայացած նիստում հավանություն է տվել գույքահարկի գծով արտոնություններ սահմանելու մասին որոշման նախագծին: Համաձայն նախագծի, արտոնություններ են տրամադրվել Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններին, Արցախյան և Աֆղանստանի պատերազմներում զոհվածների, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության ու Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության մարտական գործողությունների ընթացքում վիրավորված ևստացած վնասվածքներից հաջորդող տարիների ընթացքում մահացածների ընտանիքներին, Արցախյան և Աֆղանստանի պատերազմների առաջին ու երկրորդ խմբի զինհաշմանդամներին, ինչպես նաև «Հայաստանի խուլերի միավորում» և «Հայաստանի կույրերի միավորում» ՀԿ-ներին:
Հաստատվել են Երևանի 2018թ. բյուջեի և զարգացման ծրագրի հաշվետվությունները
Ավագանին հավանություն է տվել նաև Երևանի զարգացման 2018թ. ծրագրի իրականացման, ինչպես նաև Երևանի 2018թ. բյուջեի կատարման հաշվետվություններին:
Եվրոպայի հրապարակ՝ Երևանում
Եվրոպայի խորհրդի հիմնադրման 70-ամյակի կապակցությամբ Հյուսիսային պողոտայի միջանկյալ հատվածում գտնվող հրապարակը կանվանակոչվի Եվրոպայի հրապարակ: Ավագանին հաստատել է որոշման նախագիծը:
Կանգառների անվանումները հայտարարող սարքեր՝ քաղաքային ավտոբուսներում
Տեսողության խնդիրներ ունեցող անձանց համար քաղաքային ավտոբուսների ուղեսրահներում կտեղադրվեն հատուկ սարքեր, որոնք կհայտարարեն կանգառների անվանումները:

Нескольким социальным группам предоставлена льгота по линии налога на имущество: состоялось очередное заседание Совета старейшин
19.03.2019
В ходе состоявшегося сегодня заседания Совет старейшин Еревана одобрил проект решения о предоставлении льгот по линии налога на имущество нескольким социальным группам. Согласно представленному проекту льгота по линии налога на имущество установлена для ветеранов Великой Отечественной войны, семей военнослужащих, погибших в Арцахской и Афганской войнах, раненных и скончавшихся в последующие годы из-за ранений полученных при боевых действиях по обороне Республики Армения и Нагорного Карабаха, а также военных инвалидов 1-й и 2-й групп, а также общественных организаций «Армянское общество глухих» и «Армянское общество слепых».
Утверждены отчеты об исполнении бюджета Еревана на 2018г. и реализации программы развития
В ходе заседания Совет старейшин утвердил также отчеты об исполнении бюджета Еревана и реализации программы развития на 2018г.
Площадь Европы в Ереване
В связи с 70-летием Совета Европы площадь на Северном проспекте в Ереване будет названа площадью Европы. Проект решения был утвержден Советом старейшин.
Устройства, сообщающие названия остановок в городских автобусах
Для людей с нарушениями зрения в городских автобусах будут установлены специальные устройства, сообщающие названия остановок.