Հաճելի է գիտակցել, որ մեր քաղաքի վաղվա օրը կերտելու են այսօրվա փայլուն սերնդի շրջանավարտները. Հայկ Մարության
23.05.2020
Սիրելի շրջանավարտներ,
Ձեր դպրոցական կյանքի վերջին շաբաթն է ավարտվում: Գիտեմ, որ այլ կերպ էիք պատկերացնում կյանքի այս հատվածի ամփոփումը: Հուսով եմ՝ չեք տխրել այս չնախատեսված շրջադարձից, որովհետև կյանքի ցանկացած անակնկալ իր հետ նոր փորձառություն է բերում, հետևաբար՝ մարտահրավերներին դիմակայելու նոր հմտություններ:
Օրինակ, համավարակի այս օրերին դուք սովորեցիք հեռավար գործիքներ կիրառել կրթվելու համար, հմտություն, որը ձեր հետագա ուսման ու աշխատանքի մեջ ձեզ հաստա՛տ պետք կգա: Կարանտինի պարտադրած մեկուսացումը, այն էլ ձեր տարիքի համար, մի ուրիշ փորձություն է, որը, սակայն, առիթ տվեց վերարժևորելու մեր ընկերների ու հարազատների, մեր սիրելիների հետ անմիջական շփման բերկրանքը:
Ուզում եմ շնորհավորել և շնորհակալություն հայտնել ձեր ուսուցիչներին, որոնք տարիներ շարունակ ձեր կողքին էին, իսկ այս ամիսներին նաև կարողացան պատվով կատարել իրենց առաքելությունը՝ արագորեն «վերաֆորմատավորվելով» և ուսման պրոցեսը տեղափոխելով առցանց հարթակ: Շնորհավորում եմ նաև ձեր ծնողներին այս հուզիչ ու կարևոր օրվա առթիվ:
Երջանիկ եմ, որ ապրում և աշխատում եմ մի քաղաքում, որտեղ ձեզ նման մարդիկ են ապում, անչափ հաճելի է գիտակցել, որ մեր քաղաքի վաղվա օրը կերտելու են այսօրվա փայլուն սերնդի շրջանավարտները:
Շնորհավորում եմ ձեզ, բարի երթ:
Կյանքի բոլոր շրջադարձերում հիշեք, որ հայ ենք, հայաստանցի, հետևաբար՝ ազնիվ ենք, աշխատասեր, օրինապաշտ ու ստեղծագործ: Եվ ամենակարևորը՝ միասին մենք ուժեղ ենք:

Радостно осознавать, что будущее нашего города будет создаваться выпускниками, представляющими сегодняшнее блестящее поколение: Айк Марутян
23.05.2020
Последняя неделя вашей школьной жизни подходит к концу. Я знаю, что вы иначе представляли себе этот период своей жизни. Надеюсь, что непредвиденные обстоятельства не очень сильно вас огорчили, так как жизнь преподносит нам множество сюрпризов, принося новый опыт, а следовательно- новые навыки преодоления трудностей.
Например, за эти дни эпидемии вы научились пользоваться инструментами дистанционного обучения, что, несомненно, пригодится вам в будущем. Изоляция, навязанная карантином, действительно стала большой трудностью, особенно в вашем возрасте. Тем не менее, это дало повод по-новому оценить друзей и родных, получить удовольствие от общения с самыми близкими людьми.
Хочу поздравить и поблагодарить ваших учителей, которые много лет были рядом свами, а в эти месяцы смогли выполнить свою миссию с достоинством, быстро адаптируясь и перенеся обучение на онлайн платформу. Также хочу поздравить ваших родителем с этим волнительным и важным событием.
Я счастлив, что живу в одном городе с такими людьми, действительно радостно осознавать, что будущее нашего города будет создаваться выпускниками, представляющими сегодняшнее блестящее поколение. Поздравляю всех вас и удачи в дальнейшем пути!
Прошу, какие бы испытания не посылала вам жизнь, помните, что вы-армяне, а значит-честные, трудолюбивые, законопослушные и творческие личности! И, что самое важное, мы сильны вместе!