Հանձնարարվել է ըստ վարչական շրջանների ներկայացնել բակերի բարեկարգման 2018թ. ծրագիրը
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած այս տարվա առաջին աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը աշխատակազմի շինարարության և բարեկարգման վարչությանն ու վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է ըստ վարչական շրջանների ներկայացնել մայրաքաղաքի բակերի բարեկարգման 2018թ. ծրագիրը:
Աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչությանն ու վարչական շրջանների ղեկավարներին էլ հանձնարարվել է նախապատրաստել և հաստատման ներկայացնել Երևանի վարչական շրջանների և ՀՀ մարզերի ու Արցախի Հանրապետության շրջանների միջև 2018թ. համագործակցության ծրագիրը:
Հանրակրթության վարչությանը և վարչական շրջանների ղեկավարներին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է քաղաքապետարանի ենթակայության բոլոր մանկապարտեզների տեսանելի վայրերում ապահովել ինչպես երեխաների ընդունելության կարգի վերաբերյալ, այնպես էլ անհրաժեշտ այլ տեղեկատվության առկայությունը:
Խորհրդակցության ավարտին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը աշխատակազմի մշակույթի վարչությանը հանձնարարել է համապատասխան քայլեր ձեռնարկել հունվարի 27-ին՝ Սուրբ Սարգսի և հունվարի 28-ին՝ Հայոց բանակի օրվան նվիրված միջոցառումները պատշաճ կազմակերպելու և անցկացնելու ուղղությամբ:

Поручено представить программу по благоустройству дворов на 2018 год
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания управлению по строительству и благоустройству аппарата мэрии и руководителям административных районов мэр Тарон Маргарян поручил представить программу по благоустройству дворов на 2018 год.
Управлению по внешним связям аппарата и руководителям административных районов поручено подготовить и представить на утверждение программу сотрудничества между административными районами Еревана, областями РА и регионами Республики Арцах на 2018 год.
В завершение рабочего совещания мэр Тарон Маргарян поручил управлению культуры аппарата мэрии начать подготовительные работы по организации и проведению праздничных мероприятий по случаю Дня Святого Саркиса, 27-го января и Дня Армянской Армии, 28-го января.