Հանձնարարվել է մշտական հսկողության տակ պահել 2018թ. ծրագրերով իրականացվող աշխատանքների ընթացքը
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ սահմանված ժամանակացույցի համաձայն շարունակվում են միջազգային վարկային ծրագրերով իրականացվող աշխատանքները, այդ թվում նաև Դավթաշեն-Աշտարակ և Բաբաջանյան-Աշտարակ ճանապարհահատվածներում: Հանձնարարվել է շարունակել հսկողությունն ընթացիկ աշխատանքների որակի և ժամկետների պահպանման նկատմամբ:
Զեկուցվել է, որ քաղաքապետարանի 2018թ. ծրագրով վարչական շրջաններում շարունակվում են նաև բակային տարածքների և խաղահրապարակների հիմնանորոգման, փողոցների բարեկարգման, թեքահարթակների կառուցման, բազմաբնակարան բնակելի շենքերի մուտքերի, ինչպես նաև հարթ և թեք տանիքների վերանորոգման աշխատանքները:
Խորհրդակցությանը զեկուցվել է, որ ավարտական փուլում են Գլխավոր պողոտայի հարակից այգու վերակառուցման աշխատանքները: Սահմանված ժամանակացույցով շարունակվում են նաև Էրեբունի վարչական շրջանում Մանկապատանեկան ստեղծագործության կենտրոնի վերանորոգման, Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի այգու հիմնման և «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հարակից տարածքի բարեկարգման ու կանաչապատման աշխատանքները, իսկ այսօրվանից մեկնարկում է նաև Կոմիտասի անվան զբոսայգու վերակառուցումն ու բարեկարգումը: Հանձնարարվել է մշտական հսկողության տակ պահել իրականացվող բոլոր ծրագրերի ընթացքը:
Աշխատակազմի առողջապահության վարչության պետը զեկուցել է, որ մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում բնակչության շրջանում պարբերաբար բացատրական աշխատանքներ են տարվում արհեստական ջրավազաններում լողալու դեպքերը բացառելու նպատակով, իսկ ջրավազանների հարակից տարածքներում տեղադրված են համապատասխան իրազեկող ցուցանակներ և արգելող նշաններ: Հանձնարարվել է շարունակել այս ուղղությամբ հսկողությունն ու մշտական ուշադրության կենտրոնում պահել լողավազանների մաքրման և քլորացման աշխատանքները:
Աշխատակազմի մշակույթի վարչության պետը զեկուցել է, որ մայրաքաղաքի վարչական շրջաններում շարունակվում է հունիսի 1-ից մեկնարկած «Երևանյան ամառ 2018» եռամսյա ծրագիրը, և հուլիս ու օգոստոս ամիսները ևս հագեցած կլինեն մարզամշակութային միջոցառումներով:

Поручено держать под постоянным контролем процесс работ, реализуемых по программам 2018г.
В ходе очередного рабочего совещания, состоявшегося в мэрии Еревана, относительно работ, осуществляемых в рамках международных кредитных программ, в частности, строительства дорожных участков Давташен-Аштарак и Бабаджанян-Аштарак, было доложено, что они ведутся согласно установленному графику. Поручено продолжить контроль за качеством и сроками текущих работ.
В рамках программ мэрии Еревана на 2018 год в административных районах столицы продолжаются работы по капитальному ремонту дворов и игровых площадок, благоустройству улиц и строительству пандусов, а также ремонту и покраске крыш многоквартирных жилых зданий и подъездов.
Согласно утверждённому графику в административном районе Эребуни продолжаются ремонт Центра детско-юношеского творчества, строительство нового парка, посвященного 2800-летию основания Еревана, а также благоустройство и озеленение территории, прилегающей к историко-археологическому музею-заповеднику «Эребуни». Сегодня начинается реконструкция и благоустройство парка имени Комитаса. Поручено держать под постоянным контролем ход реализации всех программ.
Начальник управления здравоохранения доложил, что с целью исключения случаев купания в искусственных бассейнах в административных районах установлены знаки, запрещающие купание, а среди населения ведутся объяснительные работы.
Начальник управления культуры доложил, что в административных районах столицы продолжается стартовавшая с 1-го июня. трехмесячная программа «Ереванское лето 2018», в рамках которой июль и август также будут насыщены спортивными и культурными мероприятиями.