Հայկ Մարությանն ընդունել է Բրազիլիայի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մենդոնսա Սանկտոսին:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետը գոհունակությամբ նշել է, որ Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև հարաբերությունները հարուստ պատմություն և հագեցած օրակարգ ունեն: Հայկ Մարությանը վստահություն է հայտնել, որ Երևանում Բրազիլիայի դեսպանության հետ համատեղ աշխատանքով հնարավոր կլինի խորացնել կապերը երկու երկրների քաղաքների միջև:
Իր հերթին դեսպան Սանկտոսը նշել է, որ հայկական ակտիվ համայնքի առկայությունը Բրազիլիայում, հատկապես՝ Սան Պաոլո և Ռիո դե Ժանեյրո քաղաքներում, համագործակցության լայն դաշտ է բացում մասնավորապես մշակույթի, գիտության, բիզնեսի ոլորտներում:
Զրուցակիցները պայմանավորվել են շարունակել շփումները մի շարք ուղղություններով, մասնավորապես՝ Երևանում Բրազիլիայի դեսպանության նոր շենքի կառուցման, Բրազիլիայի հրապարակի բարեկարգման և զարգացման, մայրաքաղաքում բրազիլական երաժշտության փառատոնի անցկացման և մի շարք այլ հարցերում:

Айк Марутян принял посла Бразилии
Мэр Еревана Айк Марутян принял чрезвычайного и полномочного посла Федеративной Республики Бразилия в Армении Мендонсу Санктоса.
Поприветствовав гостя, мэр отметил, что отношения между Арменией и Бразилией имеют богатую историю и насыщенную повестку дня. Айк Марутян выразил уверенность, что совместная работа с посольством Бразилии в Ереване позволит углубить связи между городами двух стран.
В свою очередь посол Санктос отметил, что наличие активной армянской общины в Бразилии, особенно в городах Сан-Паулу и Рио-де-Жанейро, открывает широкое поле для сотрудничества в области культуры, науки и бизнеса.
Собеседники договорились продолжить общения по ряду направлений, в частности, строительства нового здания посольства Бразилии в Ереване, благоустройству площади Бразилии, организации фестиваля бразильской музыки в столице и ряду других вопросов.