Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին:
Շնորհավորելով հյուրին ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելությունն ստանձնելու կապակցությամբ՝ քաղաքապետ Մարությանը պատրաստակամություն է հայտնել նպաստելու Երևանի և Հնդկաստանի քաղաքների միջև հարաբերությունների խորացմանն ու ընդլայնմանը: Երևանի քաղաքապետը կարևորել է նաև փոխադարձ այցելություններն ու քաղաքների միջև փորձի փոխանակման ծրագրերը:
Իր հերթին դեսպան Կիշան Դան Դեվալը, ընդգծելով հայ-հնդկական հարաբերությունների հարուստ պատմությունը, առաջարկել է կոնկրետ ուղղություններով խորացնել հարաբերությունները Հնդկաստանի՝ հատկապես հայաշատ և հայկական ժառանգություն ունեցող քաղաքներում:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Երևանում Հնդկաստանի ազգային հերոս Մահաթմա Գանդիի արձանը տեղադրելու գաղափարը:

Айк Марутян принял посла Индии в Армении
Мэр Еревана Айк Марутян принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Индия в Республике Армения Кишана Дана Деваля.
Поздравив посла с началом дипломатической миссии в РА, мэр Марутян выразил готовность способствовать углублению и расширению отношений между Ереваном и городами Индии. Мэр столицы подчеркнул также важность взаимных визитов и программ по обмену опытом между городами.
В свою очередь посол Кишан Дан Деваль, подчеркнув богатую историю армяно-индийских отношений, предложил углублять отношения по конкретным направлениям в частности в городах Индии, наиболее населенных армянами и имеющими армянское наследие.
Собеседники обсудили также идею об установлении в Ереване памятника национальному герою Индии Махатме Ганди.