Հայկ Մարությանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄԷ դեսպան Մուհամեդ Ալ Զաաբիին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամեդ Ալ Զաաբիին: Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետը շնորհավորել է նրան Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ստանձնելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ դեսպանության հետ համագործակցության շնորհիվ կխորանան Երևանի և ԱՄԷ քաղաքների միջև բարեկամական կապերը:
Դեսպան Ալ Զաաբին նշել է, որ Հայաստանում գործունեություն են ծավալում ԱՄԷ-ի շուրջ 500 կազմակերպություններ, դրանց զգալի մասը՝ Երևանում: Դեսպանը հույս է հայտնել, որ, հաշվի առնելով քաղաքի հարմարավետ պայմանները, այդ թիվը կմեծանա: Մասնավորապես, ըստ դեսպանի, համագործակցության լայն դաշտ կա նորարար տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, ճարտարապետության, ժամանակակից կառուցապատման, կանաչապատման և այլ ոլորտներում:
Կողմերը նշել են, որ մայիսին կայանալիք ՀՀ-ԱՄԷ միջկառավարական համագործակցության համաժողովում կքննարկվեն նաև Երևանին վերաբերող մի շարք ծրագրեր:

Айк Марутян принял посла Объединенных Арабских Эмиратов в РА Мухаммада Аль-Зааба
Мэр Еревана Айк Марутян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов в Армении Мухаммада Аль-Зааба. Поприветствовав гостя, мэр поздравил посла с началом дипломатической миссии в нашей стране и выразил надежду, что благодаря сотрудничеству с посольством, дружеские связи между Ереваном и ОАЭ будут углубляться.
Посол Аль-Зааб отметил, что в Армении действуют около 500 организаций из ОАЭ, большинство из них находятся в Ереване. Посол также выразил надежду на то, что число данных организаций будет увеличиваться. В частности, по словам посла, существует широкое поле сотрудничества в области инновационных технологий, туризма, архитектуры, современного строительства, ландшафтного дизайна и других сферах.
Стороны отметили, что в рамках проводимого в мае заседания межправительственной комиссии РА-ОАЭ будут обсуждены программы, касающиеся Еревана.