Հայկ Մարությանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Ֆարնվըրթին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Ջուդիթ Ֆարնվըրթին:
Նշելով, որ հայ-բրիտանական հարաբերությունները բարձր մակարդակի են՝ քաղաքապետ Մարությանը պատրաստակամություն է հայտնել նպաստելու Երևանի և Միացյալ Թագավորության քաղաքների միջև կապերի ամրապնդմանը: Հայկ Մարությանը հույս է հայտնել, որ դեսպանությունը կհամագործակցի Երևանի հետ՝ տեխնիկական աջակցության և ներդրումային ծրագրերին մասնակցության գործում:
Դեսպան Ջուդիթ Ֆարնվըրթն իր հերթին նշել է, որ հայաստանյան և բրիտանական քաղաքները համագործակցության մեծ ներուժ ունեն:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել երկու երկրների քաղաքներում տրանսպորտային ցանցի զարգացման հեռանկարների, աղբահանության, աղբի տեսակավորման ու վերամշակման, բնապահպանական և քաղաքաշինական այլ խնդիրների վերաբերյալ

Айк Марутян принял посла Соединенного Королевства Джудит Фарнворт
Мэр Еревана Айк Марутян принял Чрезвычайного и Полномочного посла  Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Армения госпожу  Джудит  Фарнворт.
Подчеркнув высокий уровень   армяно-британских отношений,   мэр Марутян выразил готовность содействовать укреплению связей между Ереваном и городами Соединенного Королевства. Айк Марутян выразил надежду, что посольство будет сотрудничать с Ереваном в сфере технической помощи и участия в инвестиционных программах.
Посол Джудит  Фарнворт, в свою очередь, отметила, что города Армении и Великобритании имеют большой потенциал для сотрудничества.
Стороны обменялись мнениями о перспективах развития транспортной сети в городах двух стран, управления отходами, сортировке и переработке отходов, а также проблемах экологии и  градостроительства.