Հայկ Մարությանն ընդունել է Ստեփանակերտի նորընտիր քաղաքապետին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հյուրընկալել է Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանին: Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Մարությանը գոհունակությամբ նշել է, որ նախօրեին քաղաքապետի պաշտոնն ստանձնելուց հետո Դավիթ Սարգսյանն իր առաջին այցը կատարել է մայրաքաղաք Երևան:
«Մենք միշտ ուրախ ենք՝ ընդունելու մեր արևելյան մայրաքաղաքի ներկայացուցիչներին՝ փոխադարձաբար տեղեկանալու մեկմեկու խնդիրներից և կիսվելու դրանց լուծման մեր փորձառությամբ: Փոխադարձ այցերը կենսական անհրաժեշտություն են մեզ համար, որովհետև ամեն անգամ Ստեփանակերտ գալով մենք լիցքավորվում ենք էներգիայով, և վստահ եմ, նույն զգացողությունը Ձեզ մոտ է լինում Երևան այցելելիս», - նշել է Հայկ Մարությանը:
Ստեփանակերտի քաղաքապետն իր հերթին շնորհավորել է Երևանի քաղաքապետին «Էրեբունի-Երևան 2801» տոնի առիթով և պատրաստակամություն հայտնել շարունակել ու խորացնել երկու մայրաքաղաքների միջև գոյություն ունեցող հարաբերությունները:

Айк Марутян принял новоизбранного мэра Степанакерта
Мэр Еревана Айк Марутян принял мэра Степанакерта Давида Саргсяна. Поприветствовав гостя, мэр Марутян с удовлетворением подчеркнул тот факт, что после вступления в должность мэра Давид Саргсян совершил свой первый визит в столицу Ереван.
«Мы всегда рады принимать представителей нашей восточной столицы, обсуждать столичные проблемы и обмениваться опытом их решений. Взаимные визиты очень важны для нас, поскольку каждый раз посещая Степанакерт мы заряжаемся энергией и убеждены в том, что вы чувствуете то же самое, когда посещаете Ереван»,-отметил Айк Марутян.
Мэр Степанакерта в свою очередь поздравил мэра Еревана по случаю 2801-летия Эребуни-Еревана и выразил готовность продолжать и укреплять отношения между двумя столицами.