Հողի հարկի գծով արտոնություն՝ «Թումո» կենտրոնի համար
Երևանի ավագանու 3-րդ նստաշրջանի 2-րդ նիստում, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ավագանու քննարկմանն է ներկայացվել մայրաքաղաքի Հալաբյան փողոցի հ.2 հասցեում Թումանյանի անվան զբոսայգու զբաղեցրած հողամասի մասով «Սիմոնյան» կրթական հիմնադրամին ընթացիկ տարվա համար հողի հարկի գծով արտոնություն տրամադրելու մասին որոշման նախագիծը:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի եկամուտների հաշվառման և գանձման վարչության պետ Արմեն Հարությունյանը սույն որոշման ընդունման անհրաժեշտությունը հիմնավորել է կրթական հիմնադրամի կողմից ինչպես նախկինում, այնպես էլ 2017թ. զբոսայգում մեծածավալ բարեկարգման և այգու պահպանման ուղղությամբ կատարված աշխատանքներով, ինչպես նաև հաշվի առնելով տվյալ տարածքում «Սիմոնյան» կրթական հիմնադրամի «Թումո» կենտրոնի կողմից իրականացվող կրթական ծրագրերի դերն ու նշանակությունը:
Հաշվի առնելով վերոնշյալ հիմնավորումը՝ Երևանի ավագանին ընդունել է «Սիմոնյան» կրթական հիմնադրամին հողի հարկի գծով արտոնություն տրամադրելու մասին որոշումը:

Предоставлена льгота по линии земельного налога для центра «Тумо»
В ходе второго заседания 3-ой сессии Совета старейшин Еревана, которое вел мэр Тарон Маргарян, на обсуждение членов Совета был представлен проект решения о предоставлении льготы по линии земельного налога на текущий год образовательному фонду «Симонян», который занимает участок в парке им.Туманяна по адресу ул.Алабяна 2.
Необходимость принятия решения начальник управления по учету и взиманию доходов Армен Арутюнян обосновал осуществленными крупномасштабными работами по благоустройству и сохранению парка, а также придавая важность роли и значению образовательных программ, реализуемых центром «Тумо» образовательного фонда «Симонян».
Принимая во внимание изложенное, Совет старейшин Еревана одобрил проект решения о предоставлении льготы по линии земельного налога на текущий год образовательному фонду «Симонян».