Քաղաքապետ Հայկ Մարությանը պարգևատրել է բուժաշխատողներին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը Բուժաշխատողի օրվա առթիվ հյուրընկալել է առողջապահության ոլորտի ներկայացուցիչներին: Բարձր գնահատելով բժիշկների պատրաստվածությունը՝ քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել նրանց անձնուրաց աշխատանքի և կարևոր առաքելության համար:
«Այն սերը դեպի մարդկությունը, էներգիան և պատասխանատվության զգացումը, որ ունեք ցանկացած դժվարին պայմաններում՝ գնահատանքի է արժանի»,- նշել է քաղաքապետը:
Երևանի առողջապահության ոլորտում ներդրած նշանակալի ավանդի, երկարամյա և անձնուրաց աշխատանքային գործունեության համար «Թիվ 2 բուժմիավորում» ՓԲԸ նյարդաբանական ծառայության ղեկավար Լիդիա Գիմոյանը պարգևատրվել է Երևան քաղաքի «Պատվավոր բժիշկ» հուշամեդալով:
«Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի պոլիկլինկայի դպրոց-նախադպրոցական բաժնի բժիշկ, վիճակագիր Մարինե Նազարյանը պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով:
Առողջապահության ոլորտի մի շարք ներկայացուցիչներ էլ արժանացել են Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերի և շնորհակալագրերի:

Мэр Айк Марутян наградил медицинских работников
По случаю Дня медицинского работника мэр Еревана Айк Марутян принял представителей сферы здравоохранения. Высоко оценив профессиональную подготовленность врачей, мэр поблагодарил их за важную миссию и самоотверженный труд.
«За вашу любовь к людям, за вашу энергию и чувство ответственности, вы заслуживаете высокой оценки»,-отметил мэр столицы.
За значительный вклад в развитие сферы здравоохранения, многолетний и добросовестный труд, руководитель неврологической службы ЗАО «Медобъединениe №2» Лидия Гимоян награждена памятной медалью «Почетный врач города Ереван».
Врач, статистик школьного и дошкольного отделения поликлиники больничного комплекса №1 «Гераци» Марине Назарян награждена Золотой медалью мэра Еревана.
Ряд представителей сферы здравоохранения удостоились почетных и благодарственных грамот мэра Еревана.