Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի Հանրապետության ժամանակավոր հավատարմատար Ռուսլան Բոյչենկոյի հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի Հանրապետության ժամանակավոր հավատարմատար Ռուսլան Բոյչենկոյի հետ:
Ողջունելով հյուրին՝ Երևանի քաղաքապետը կարևորել է ուկրաինական քաղաքների և, մասնավորապես, մայրաքաղաք Կիևի հետ համագործակցության ամրապնդումը:
«Մենք կարևորում ենք քույր և գործընկեր քաղաքների հետ համագործակցության խթանումը և պատրաստակամ ենք հետևողական աշխատանքներ տանելու՝ ուկրաինական քաղաքների հետ փոխգործակցությունն առավել գործնական դաշտ տեղափոխելու ուղղությամբ», - նշել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը՝ հավելելով, որ Երևանի հիմնադրման օրվա՝ «Էրեբունի-Երևան 2799» միջոցառումներին մասնակցելու հայտ ներկայացրած ուկրաինական երեք քաղաքների պատվիրակությունների Երևան այցը լավ հնարավորություն կընձեռի նաև գործնական քննարկումներ ծավալելու համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար և առանձնակի կարևորելով բարեկամական կապերի և համագործակցության Երևանի քաղաքապետի պատրաստակամությունը` Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի Հանրապետության ժամանակավոր հավատարմատար Ռուսլան Բոյչենկոն ընդգծել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը, որպեսզի Երևանի և ուկրաինական քաղաքների միջև առավել առարկայական փոխգործակցություն ծավալվի:

Мэр Тарон Маргарян встретился с временным поверенным в делах Украины в Республике Армении Русланом Бойченко
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с временным поверенным в делах Украины в Республике Армении Русланом Бойченко.
Поприветствовав гостя, мэр Еревана придал важность укреплению сотрудничества с украинскими городами и, в частности, со столицей Киевом.
«Мы придаем важность стимулированию сотрудничества с городами-партнерами и городами-побратимами и готовы вести последовательную работу, чтобы взаимодействие с украинскими городами перешли в практическую плоскость»,-отметил Тарон Маргарян, добавив, что визит делегаций из трех украинских городов в Ереван для участия в мероприятиях, приуроченных ко дню основания Еревана-«Эребуни-Ереван 2799», предоставит хорошую возможность для делового общения.
Выразив благодарность за теплый прием и подчеркнув важность готовности мэра Еревана расширить взаимодействие между двумя столицами, временный поверенный в делах Украины в Республике Армении Руслан Бойченко подчеркнул, что в рамках своих полномочий сделает все возможное, чтобы между Ереваном и украинскими городами было установлено более деловое взаимодействие.