Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Մոսկվայի կառավարության նախարար, արտաքին տնտեսական և միջազգային կապերի դեպարտամենտի ղեկավարի հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Մոսկվայի կառավարության նախարար, արտաքին տնտեսական և միջազգային կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Սերգեյ Չերյոմինի հետ, ով Երևանում է գտնվում hայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 6-րդ և Եվրազիական գործընկերության երկրորդ միջազգային համաժողովներին մասնակցելու նպատակով:
Ողջունելով հյուրին և բարձր գնահատելով երկու մայրաքաղաքների միջև ձևավորված բարեկամական սերտ կապերն ու գործընկերային հարաբերությունները՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է երկուստեք հարաբերությունների խորացման և ամրապնդման կարևորությունը:
«Մոսկվայի հետ համագործակցության ծրագրերի ընդլայնումը մեր կարևոր ուղղություններից է, և համոզված եմ, որ ձևավորված գործնական մթնոլորտը շարունակելու է զարգանալ՝ ապահովելով համատեղ ծրագրերի շարունակականությունը: Վստահ եմ, որ համատեղելով մեր ուժերը, նոր որակ կհաղորդենք երկու մայրաքաղաքների փոխգործակցության ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանն ու առիթն օգտագործելով նաև իր ողջույններն է փոխանցել Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինին:
Իր հերթին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին փոխանցելով Մոսկվայի քաղաքապետի ջերմ ողջույնները` Մոսկվայի կառավարության նախարար, արտաքին տնտեսական և միջազգային կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Սերգեյ Չերյոմինը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար՝ ընդգծելով, որ Մոսկվան ևս բարձր է գնահատում Երևանի հետ փոխգործակցությունը:
Հանդիպման շրջանակում մտքեր են փոխանակվել նաև Մոսկվայում Երևանի օրերի անցկացման, ինչպես նաև Երևանի և Մոսկվայի միջև համագործակցության նոր ծրագրի ստորագրման հարցերի շուրջ:

Мэр Тарон Маргарян встретился с министром правительства Москвы, руководителем департамента внешнеэкономических и международных связей
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с министром правительства Москвы, руководителем департамента внешнеэкономических и международных связей Сергеем Череминым, находящимся в Ереване для участия в шестом армяно-российском межрегиональном форуме и во втором международном форуме евразийского партнерства.
Поприветствовав гостя и высоко оценив дружеские связи и партнёрские отношения между двумя столицами, мэр Тарон Маргарян подчеркнул важность углубления и укрепления двусторонних отношений.
«Расширение программ сотрудничества с Москвой является одним из наших важных направлений, и я убежден, что сформированная деловая среда и впредь будет развиваться, обеспечивая продолжительность совместных программ. Уверен, что объединив наши силы, мы придадим новый импульс укреплению и расширению сотрудничества между двумя столицами»,-подчеркнул Тарон Маргарян и пользуясь случаем передал свои приветствия мэру Москвы Сергею Собянину.
В свою очередь передав мэру Тарону Маргаряну приветствия мэра Москвы, министр правительства Москвы, руководитель департамента внешнеэкономических и международных связей Сергей Черемин выразил благодарность за прием, подчеркнув, что Москва также высоко ценит сотрудничество с Ереваном.
В рамках встречи состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с проведением Дней Еревана в Москве, а также подписанием новой программы сотрудничества между Ереваном и Москвой.