Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի պատվիրակության անդամների հետ
«Էրեբունի-Երևան 2796» տոնակատարություններին մասնակցելու նպատակով Երևան այցելած Սանկտ Պետերբուրգի փոխնահանգապետ Օլգա Կազանսկայայի գլխավորած պատվիրակությունը հյուրընկալվել է Երևանի քաղաքապետարանում: Ողջունելով հյուրերին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել հրավերն ընդունելու համար և բարձր գնահատելով երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանն ու ընդլայնմանն ուղղված Սանկտ Պետերբուրգի կառավարության ջանքերը՝ մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ Երևանը բաց և պատրաստակամ է քննարկելու փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանն ուղղված նոր առաջարկներ և նախաձեռնություններ. «Մեր փոխգործակցությունն այսօր զարգանում է 2011-2014թթ. համագործակցության ծրագրի շրջանակում, և հաշվի առնելով ստեղծված աշխատանքային խմբերի փոխհամաձայնեցված և արդյունավետ աշխատանքը՝ վստահ եմ, որ մենք կունենանք այն արդյունքները, որոնք նախանշել ենք: Համոզված եմ նաև, որ մեր այս հանդիպումը ևս գործնական նոր որակ կհաղորդի Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի միջև կառուցողական ծրագրերի իրականացմանը»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար և փոխանցելով նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոյի ջերմագին ողջույնները՝ փոխնահանգապետ Օլգա Կազանսկայան նախ շնորհավորել է Տարոն Մարգարյանին Երևանի օրվա կապակցությամբ, ապա նշել, որ Երևանի հետ հարաբերությունները Սանկտ Պետերբուրգի համար առանձնակի կարևորված են, ու ակնհայտ է, որ երկու քաղաքների փոխգործակցությունն իսկապես մեծ ներուժ ունի. «Երևանը ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքի համար կայուն և վստահելի գործընկեր է, և մենք կարևորում ենք երկուստեք փոխգործակցության ընդլայնումը: Վստահեցնում եմ, պարոն քաղաքապետ, որ Երևանը մեզ համար հարազատ է ոչ միայն որպես բարեկամ, այլ նաև որպես գործընկեր քաղաք, և մենք բարձր ենք գնահատում կառուցողական գործընկերային այն մթնոլորտը, որն առկա է մեր հարաբերություններում: Մենք միշտ մեծ սիրով ենք մասնակցում Երևանի օրվան նվիրված տոնակատարություններին ու վստահ ենք, որ հերթական անգամ հրաշալի տպավորություններով ենք վերադառնալու Սանկտ Պետերբուրգ»,- նշել է Օլգա Կազանսկայան:

Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с членами делегации Санкт-Петербурга
Делегация,  возглавляемая вице-губернатором Санкт-Петербурга Ольгой Казанской, которая прибыла в Ереван для участия в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2796», была принята в мэрии Еревана.
Поприветствовав гостей, мэр Еревана Тарон Маргарян поблагодарил за визит и высоко оценил усилия правительства Санкт-Петербурга в вопросе укрепления и расширения двусторонних отношений, и ещё раз подчеркнул, что Ереван открыт и готов для обсуждения новых предложений и инициатив, направленных на развитие и расширение взаимовыгодного сотрудничества.
«Наше взаимодействие сегодня развивается в рамках программы 2011-2014гг и учитывая согласованные и эффективные проекты рабочих групп, уверен, что мы добьёмся намеченных результатов. Также я уверен в том, что эта наша встреча также придаст новый импульс для реализации конструктивных программ между Ереваном и Санкт-Петербургом»,- подчеркнул мэр.
Поблагодарив за тёплый приём вице-губернатор Санкт-Петербурга Ольга Казанская поздравила мэра Еревана Тарона Мрагаряна с Днём столицы и передала поздравления от имени губернатора Георгия Полтавченко. Ольга Казанская отметила, что для Санкт-Петербурга отношения с Ереваном особо важны и очевидно, что сотрудничество двух городов имеет действительно большой потенциал.
«Для северной столицы РФ, Ереван надёжный и стабильный партнёр, и мы придаём важность расширению двусторонних взаимодействий. Уверяю вас, господин мэр, что Ереван для нас близок не только как дружественный город, но и как город – партнёр, и мы высоко ценим конструктивную атмосферу партнёрства в наших отношениях. Мы всегда с большим удовольствием принимаем участие в торжествах по случаю Дня Еревана и уверены, что в очередной раз мы с прекрасными впечатления вернёмся в Санкт-Петербург»,- отметила Ольга Казанская.