Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է Կրասնոդարի քաղաքապետի տեղակալին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է «Էրեբունի-Երևան 2799» տոնակատարությանը մասնակցելու նպատակով Երևան այցելած Կրասնոդարի քաղաքապետի տեղակալ Անդրեյ Վասիլենկոյին: Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել հրավերն ընդունելու և Երևան այցելելու համար ու համոզմունք է հայտնել, որ այս այցը ևս իր դրական ազդեցությունը կունենա երկու քաղաքների միջև առկա փոխգործակցությունն ու գործընկերային կապերն էլ ավելի ամրապնդելու և ընդլայնելու հարցում:
Կրասնոդարի քաղաքապետի տեղակալ Անդրեյ Վասիլենկոն իր հերթին նախ շնորհավորել է Երևանի քաղաքապետին մայրաքաղաքի տոնի առթիվ, ապա նաև ընդգծել, որ սա ևս մեկ հրաշալի առիթ է քննարկելու համագործակցության ծրագրերի ընթացքն ու նախանշելու առաջիկա անելիքները:
Հանդիպման շրջանակում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նաև նշել է, որ հաջորդ տարի նախատեսվում է մեծ շուքով նշել Երևանի հիմնադրման 2800-ամյա հոբելյանը և Կրասնոդար քաղաքի պատվիրակությանը սիրով հրավիրել է հաջորդ տարի այցելել Երևան և դառնալ տոնական միջոցառումների մասնակիցը:

Мэр Тарон Маргарян принял вице-мэра Краснодара
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял вице-мэра Краснодара Андрея Василенко, прибывшего в Ереван для участия в празднестве «Эребуни-Ереван 2799».
Поприветствовав гостя, мэр Еревана Тарон Маргарян поблагодарил за визит и выразил уверенность, что этот визит также будет иметь положительное влияние на укрепление и расширение взаимодействия и партнёрских связей между двумя городами.
Вице-мэр Краснодара Андрей Василенко в свою очередь поздравил мэра Еревана Тарона Маргаряна с Днем столицы, а также отметил, что это ещё одна замечательная возможность для обсуждения программ сотрудничества и дальнейших работ.
В рамках встречи Мэр Тарон Маргарян пригласил делегацию Краснодара посетить Ереван в следующем году и стать участником праздничных мероприятий, посвященных 2800-летию Еревана.