Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը միացրել է մայրաքաղաքի տոնական լույսերը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը որդու՝ փոքրիկ Մուշեղի հետ միասին Հանրապետության հրապարակում հանդիսավորությամբ միացրել է 32 հազար լուսադիոդային սարքերով ու շուրջ 2600 խաղալիքներով զարդարված հանրապետության գլխավոր տոնածառի լույսերը, որով էլ տրվել է մայրաքաղաքում ամանորյա տոնական միջոցառումների մեկնարկը: Տոնին մասնակից փոքրիկների խնդրանքով և ուղեկցությամբ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նախ մոտեցել է մայր եղևնուն և օգնել նրանց կախելու գլխավոր տոնածառի վերջին խաղալիքը:
Լույսերի միացմանը զուգահեռ՝ լուսավորվել են նաև մայրաքաղաքի վարչական բոլոր շրջանների տոնածառերը, գործարկվել են գլխավոր ու երկրորդական փողոցներում տեղադրված տոնական լուսավորության համակարգերն ու մայրաքաղաքի լուսադիոդային տոնական զարդարանքները, այդ թվում նաև շատրվանները:
Հանդիսությունն ուղեկցվել է շքեղ հրավառությամբ ու տոնական համերգով: Հանրապետության հրապարակում հավաքված Երևանի բնակիչներին ու մայրաքաղաքի հյուրերին իրենց կատարումներով ողջունել են հայ էստրադայի սիրված երգիչներն ու մանկական երգչախմբերը:
Պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանն արել է հնարավորը, որպեսզի ամանորյա տոները մայրաքաղաքի բնակչության և Երևանի հյուրերի համար լինեն լիարժեք տոնական:
«Մայրաքաղաքում արդեն պաշտոնապես մեկնարկեցին ամանորյա տոնական միջոցառումները: Երևանի քաղաքապետարանն արել է հնարավորը, որպեսզի ամանորյա տոները մեր բնակչության և մայրաքաղաքի հյուրերի համար լինեն լիարժեք տոնական և մարդիկ կարողանան լիասիրտ ուրախանալ ու հանգստանալ: Տարբեր միջոցառումներ, ներկայացումներ, համերգային ծրագրեր են կազմակերպվելու ինչպես Հանրապետության հրապարակում, այնպես էլ բոլոր վարչական շրջաններում, և ամենևին էլ պարտադիր չէ, որ տոնը նշելու համար մեր համաքաղաքացիները անպայման այցելեն կենտրոն: Մայրաքաղաքի համաչափ զարգացման համատեքստում տոնական ձևավորման աշխատանքները ևս իրականացվել են բոլոր 12 վարչական շրջաններում»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Շնորհավորելով գալիք տոների կապակցությամբ՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը կոչ է արել մայրաքաղաքի բնակիչներին լինել ավելի ակտիվ և դառնալ տոնական միջոցառումների անմիջական մասնակիցը:
«Ես պարզապես ուզում եմ կոչ անել մեր բոլոր համաքաղաքացիներին, մեր հյուրերին՝ այս օրերին մի կողմ թողնել հոգսերն ու լիարժեք ուրախանալ: Ասում են՝ ինչպես դիմավորում ես տարին, այնպիսին էլ այն անցնում է. եկեք միասին, բարձր տրամադրությամբ դիմավորենք 2015 թվականն ու մաղթենք, որ այն բոլորիս համար լինի խաղաղության, առողջության, հաջողության ու երջանիկ տարի»,- նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Այնուհետ Երևանի քաղաքապետը շրջել է նաև Գլխավոր պողոտայի Նալբանդյան-Հանրապետության փողոցների միջև ընկած այգում, ծանոթացել տոնական ձևավորման աշխատանքներին:

Мэр Тарон Маргарян зажёг праздничные огни столицы
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с сыном - Мушегом, на Площади Республики торжественно зажёг огни главной ёлки республики, украшенной 32000 светодиодных ламп и около 2600 игрушек, после чего в столице был дан старт новогодним праздничным мероприятиям. По просьбе участвующих на празднике детей и в их сопровождении, мэр Еревана Тарон Маргарян подошёл к главной ёлке и помог детям повесить на ёлку последние игрушки.
Параллельно с огнями главной ёлки, были зажжены также огни ёлок всех административных районов столицы, а также праздничное освещение главных и второстепенных улиц, площадей и скверов.
Торжество сопровождалось праздничным фейерверком и концертом. Жителей и гостей столицы своими исполнениями приветствовали популярные певцы эстрады и детские хоры. Отвечая на вопросы журналистов, мэр Тарон Маргарян отметил, что мэрия Еревана сделала все возможное, чтобы для жителей столицы и гостей Еревана новогодние дни были праздничными.
«В столице уже дан старт новогодним праздничным мероприятиям. Мэрия Еревана сделала все возможное, чтобы жители и гости столицы смогли искренне радоваться и отдыхать. Как на Площади Республике, так и во всех административных районах столицы будут организованы различные мероприятия, спектакли и концерты. В контексте пропорционального развития столицы, работы праздничного оформления были также проведены во всех 12-и административных районах»,-подчеркнул мэр Еревана.
Поздравляя с наступающими праздниками, мэр Еревана Тарон Маргарян призвал жителей столицы быть более активными и стать непосредственным участником праздничных мероприятий.
«Я хочу призвать всех наших сограждан, наших гостей в эти дни оставить все проблемы и радоваться . Говорят, как встретишь год, так его и проведёшь. Давайте вместе и с хорошим настроением встретим 2015 год и пожелаем, чтобы он для всех нас стал годом мира, здоровья, успеха и счастья»,- отметил Тарон Маргарян.