Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկայացրել է Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի նոր ղեկավարին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի աշխատակազմին է ներկայացրել վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավար Արթուր Ստեփանյանին:
Քաղաքային տնտեսության դինամիկ զարգացման գործում առանձնակի կարևորելով վարչական շրջանների աշխատակազմերի հետևողական ու ամենօրյա աշխատանքը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նշել է, որ յուրաքանչյուր աշխատակցից ակնկալում է բարեխիղճ և սրտացավ աշխատանք: Անդրադառնալով բնակիչների հետ հետադարձ կապի ապահովմանն ու բնակչությանը հուզող հարցերին` Երևանի քաղաքապետը մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ բնակչության հետ շփման առաջին օղակը վարչական շրջանների աշխատակազմերն են և նրանց աշխատանքով է պայմանավորված բնակիչների վերաբերմունքը քաղաքային իշխանությունների նկատմամբ:
«Երևանի դինամիկ զարգացումն ապահովելու հարցում մենք ունենք հստակ մոտեցում, առաջիկայում Երևանի ավագանու հաստատմանը կներկայացվեն Երևանի զարգացման հնգամյա, ինչպես նաև մեկամյա ծրագրերը, որոնք լիարժեքորեն կյանքի կոչելու համար անհրաժեշտ է ամենօրյա հետևողական աշխատանք: Ուստի, թիմային աշխատանքի արդյունքում մենք պետք է անենք հնարավորը՝ երևանցիներին ներկայացված բոլոր ծրագրերն ամբողջությամբ կյանքի կոչելու համար: Պետք է քաջ գիտակցել, որ այսօր մայրաքաղաքի զարգացման հարցում մեծացել են մեր բնակիչների պահանջներն ու սպասելիքները, ուստի կրկնապատկվել են նաև վարչական շրջանների աշխատակազմերից մեր պահանջները»,- ընդգծել է քաղաքապետը:

Мэр Тарон Маргарян представил нового главу административного района Канакер-Зейтун
Мэр Еревана Тарон Маргарян представил сотрудникам аппарата административного района Канакер-Зейтун новоназначенного главу Артура Степаняна.
Придав особую важность последовательной и ежедневной деятельности аппарата административного района в деле динамичного развития городского хозяйства, Тарон Маргарян отметил, что от каждого сотрудника административного района ожидает добросовестной и преданной работы. Коснувшись обеспечения обратной связи с жильцами и волнующих их проблем, мэр Еревана еще раз подчеркнул, что отношение жителей к городским властям зависит от деятельности аппаратов административных районов.
«Мы имеем четкий подход к вопросам обеспечения динамичного развития Еревана. В скором времени на утверждение Совета старейшин Еревана будет представлены пятилетняя, а также годовая программа развития Еревана, для полноценной реализации которых необходима ежедневная и последовательная работа. Следовательно, в результате командной работы мы должны сделать все возможное для реализации программ, представленных нашим жителям. Надо четко осознавать, что сегодня в вопросе развития столицы повысились требования и ожидания наших жителей, следовательно, повысились также наши требования к аппаратам административных районов»,-подчеркнул мэр Еревана.