Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ծանոթացել է Գլխավոր պողոտայի «Վերնիսաժի» տարածքի վերակառուցման աշխատանքների երկրորդ փուլի ընթացքին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատանքային շրջայցի ընթացքում հետևել է Գլխավոր պողոտայի «Վերնիսաժի» տարածքի վերակառուցման, արդիականացման, կանոնակարգման ու բարեկարգման ծրագրով նախատեսված աշխատանքների երկրորդ փուլի ընթացքին:
Տարոն Մարգարյանը պատասխանատուների ուղեկցությամբ նախ շրջել և ծանոթացել է առաջին փուլով արդեն իսկ բարեկարգված հատվածում տնտեսվարողների գործունեության համար ստեղծված պայմաններին, զրուցել վերջինների հետ: Իրենց գոհունակությունը հայտնելով «Վերնիսաժի» տարածքի վերակառուցման նախաձեռնության համար` տոնավաճառի աշխատակիցները նշել են, որ ծրագիրն իսկապես սպասված էր և կարևոր: Նրանք նաև հավելել են, որ վերակառուցման ծրագրի արդյունքում առևտուր իրականացնելու համար ապահովվել են քաղաքակիրթ ու հարմարավետ պայմաններ:
Երևանի քաղաքապետին ներկայացնելով երկրորդ փուլի աշխատանքների ընթացքը` պատասխանատուները նշել են, որ գործընթացն իրականացվում է սահմանված ժամանակացույցի համաձայն: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է ամենօրյա հսկողության տակ պահել աշխատանքների ընթացքն ու որակի ապահովումը:
Հարկ է նշել, որ Երևանի քաղաքապետի հանձնարարությամբ մեկնարկած Գլխավոր պողոտայի «Վերնիսաժի» տարածքի վերակառուցման, արդիականացման, կանոնակարգման ու բարեկարգման ծրագրի ամբողջական ավարտից հետո շուրջ 20 տարվա պատմություն ունեցող «Վերնիսաժը» կդառնա Երևանի այցեքարտերից մեկն ու լիարժեք կներկայացնի քաղաքային այս մշակույթը: Քաղաքապետարան-մասնավոր հատված համագործակցության շրջանակում շուրջ 2000 տնտեսվարողների գործունեության կանոնակարգմանը զուգահեռ` «Վերնիսաժում» հարմարավետ պայմաններ կապահովվեն նաև զբոսաշրջության, լիարժեք հանգստի ու ժամանցի կազմակերպման համար:

Мэр Тарон Маргарян ознакомился с ходом работ второго этапа программы по реконструкции «Вернисажа» Главного проспекта
Мэр Еревана Тарон Маргарян в ходе рабочего визита побывал на территории «Вернисажа», находящегося на участке Главного проспекта, наблюдал за ходом работ, намеченных вторым этапом программы по реконструкции, модернизации и благоустройству.
В сопровождении ответственных лиц Тарон Маргарян ознакомился также с условиями, созданными для предпринимателей на благоустроенном еще на первом этапе участке, а также побеседовал с ними. Выразив свою благодарность за реконструкцию «Вернисажа», сотрудники ярмарки отметили, что для них очень важна эта программа. Они также отметили, что для их деятельности здесь созданы все необходимые условия.
Представляя мэру Еревана ход реализации работ второго этапа, ответственные лица отметили, что программа осуществляется в намеченные сроки. Мэр Тарон Маргарян поручил держать под ежедневным контролем процесс и качество выполняемых работ.
Стоит отметить, что после полного окончания работ, предусмотренных программой по реконструкции, модернизации и благоустройству, имеющий почти 20-летнюю историю «Вернисаж» станет одной из визитных карточек Еревана и сможет полноценно представлять городскую культуру.
В рамках сотрудничества мэрия-частный сектор, параллельно с регулированием деятельности почти 2000 предпринимателей, на территории «Вернисажа» будут обеспечены удобные условия для туристов, организации полноценного отдыха и развлечений.