Կարարայում նշվել է «Սեպտեմբերֆեստ» 38-րդ միջոցառումը
Երևանի առաջին քույր քաղաքում՝ իտալական Կարարայում, օգոստոսի 29-30-ը անց է կացվել արդեն ավանդական դարձած «Սեպտեմբերֆեստ» 38-րդ միջոցառումը: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից միջոցառմանը մասնակցող քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Դավիթ Գևորգյանը Կարարայի քաղաքապետ Անջելո Զուբբանիին է փոխանցել Երևանի քաղաքապետի շնորհավորական ուղերձը, որում, Կարարայի բոլոր բնակիչներին մաղթելով բարեկեցություն, Տարոն Մարգարյանը նաև վստահություն է հայտնել, որ քույր քաղաք Կարարայի հետ շուրջ 40-ամյա համագործակցությունն առաջիկայում էլ ավելի կզարգանա ու կընդլայնվի:
Շնորհակալություն հայտնելով տոնին մասնակցելու և շնորհավորանքների համար՝ Կարարայի քաղաքապետն ընդգծել է, որ իսկապես նկատելի են Երևանի քաղաքապետի երկուստեք փոխգործակցությունն էլ ավելի ընդլայնելու պատրաստակամությունն ու ջանքերը, ինչի համար Անջելո Զուբբանին իր շնորհակալությունն է փոխանցել Երևանի գործընկերոջը:
Հանդիպման ժամանակ Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետը Կարարայի քաղաքապետին է փոխանցել նաև Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի «Էրեբունի-Երևան 2796» տոնակատարությանը մասնակցելու հրավերը։ Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի համար՝ Անջելո Զուբբանին, ով նախորդ տարի անձամբ է մասնակցել Երևանի տոնին, վստահեցրել է, որ այս տարի ևս Կարարայի պատվիրակությունը կմասնակցի տոնակատարությանը:

В городе Карраре отметили 38-ой Septemberfest
В первом городе-побратиме Еревана, в итальянской Карраре с 29-ог по 30-ое августа проходило 38-ой традиционный праздник Septemberfest.
Начальник управления по внешним связям Давид Геворгян от имени мэра Еревана Тарона Маргаряна передал праздничное послание мэру Каррары Анджело Зуббани. В послание Тарон Маргарян пожелав всем жителям процветания также выразил уверенность в том , что 40 - летнее
сотрудничество между городами–побратимами и в дальнейшем будет развиваться и расширяться. Поблагодарив за участие и поздравления, мэр Каррары отметил, что готовность и усилия мэра Еревана по расширению двустороннего сотрудничества действительно заметны. За это Анджело Зуббани выразил свою благодарность мэру Еревана.
В ходе встречи начальник управления по внешним связям также передал мэру Каррары приглашение мэра Еревана Тарона Маргаряна для участия в мероприятии «Эребуни-Ереван 2796». Поблагодарив за приглашение Анджелло Зуббани, который в прошлом году лично принимал участие в празднике в Ереване заверил, что и в этом году делегация Каррары примет участие в празднествах.