«Խելացի քաղաք» ծրագրով իրականացվող նոր նախագիծն արժանացել է մրցանակի
Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը մասնակցել է Թբիլիսիում անցկացված Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) «Էլեկտրոնային կառավարում քաղաքացիամետ և թափանցիկ վարչական գործընթացների համար» ծրագրի համաժողովին:
«Երևան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ տնօրեն Սարգիս Մանուկյանը ներկայացրել է «Խելացի քաղաք» ծրագրով իրականացվող «BIG DATA FOR URBAN PLANNING» նախագծի իրագործման ընթացքը: Նշվել է, որ Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) աջակցությամբ ներգրավվել է խորհրդատու կազմակերպություն և արդեն իսկ առկա է համակարգի փորձնական ներդրման տեխնիկական առաջադրանքը:
Նախագիծը ներկայացվել է նաև «Վրացական կիբեր անվտանգության և ՏՏ նորարարության կոնֆերանս և ՏՏ նորարարության մրցանակաբաշխություն 2019» (GITI) 11-րդ տարածաշրջանային միջոցառմանը և արժանացել «Լավագույն տեխնոլոգիական լուծման նախագիծ» մրցանակին: Այն ժյուրիի հավանությանն է արժանացել 4-րդ սերնդի BIG DATA տեխնոլոգիայի կիրառման և քաղաքային տնտեսության և քաղաքային պլանավորման վրա ունեցած մեծ ազդեցության շնորհիվ:

Новый проект, реализуемый в рамках программы «Умный город», удостоен награды
Делегация мэрия Еревана приняла участие в конференции, организованной немецким обществом международного сотрудничества (GIZ) «Э-управление гражданскими и прозрачными административными процессами», которая проходила в Тбилиси.
В рамках конференции директор ЗАО «Центр технологий управления города Ереван» Саргис Манукян представил процесс реализации проекта «BIG DATA FOR URBAN PLANNING», осуществляемого в рамках программы «Умный город». Было отмечено, что при содействии немецкого общества международного сотрудничества (GIZ) была привлечена консалтинговая компания, и уже имеется техническое задание для пилотного внедрения системы.
Проект был представлен также на 11-ой ежегодной региональной конференции информационных технологий и кибербезопасности GITI-2019 (Georgian IT Innovation) и удостоен награды в номинации «Лучшее техническое решение».