Մայիսի 25-ին «Վերջին զանգի» գլխավոր միջոցառումը Երևանում կանցկացվի Ազատության հրապարակում
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը զեկուցել է, որ ավարտական փուլում են «Վերջին զանգ»–ի և «Վերջին դաս»-ի` մայիսի 25-ին նախատեսված միջոցառումները պատշաճ մակարդակով կազմակերպելու աշխատանքները։ Մասնավորապես, նշվել է, որ օրվա գլխավոր միջոցառումը` համերգային ծրագրի տեսքով, տեղի  կունենա Ազատության հրապարակում:
Հանրակրթության վարչության պետը զեկուցել է, որ քաղաքապետարանի ենթակայության հանրակրթական դպրոցներում շարունակվում է խիստ հսկողությունը՝ ավարտական միջոցառումների կազմակերպման նպատակով հնարավոր դրամահավաքության դեպքերը բացառելու ուղղությամբ:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է շարունակել խստացված հսկողությունն ու անհրաժեշտության դեպքում աջակցել Ճանապարհային ոստիկանությանը՝ տվյալ օրը անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու հարցում:

Главное мероприятие Последнего звонка в Ереване состоится 25-го мая на площади Азатутян
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, заместитель мэра Арам Сукиасян доложил, что подходят к концу подготовительные работы по организации мероприятий, намеченных на 25-е мая по случаю Последнего звонка. В частности было отмечено, что главное мероприятие состоится на площади Азатутян, где пройдет праздничный концерт.
Начальник управления общего образования аппарата мэрии доложила, что во всех муниципальных школах продолжается строгий контроль с целью исключения возможных случаев сбора денег в связи с проведением выпускных мероприятий.
Мэр Тарон Маргарян поручил продолжить работы и, в случае необходимости, содействовать дорожной полиции для обеспечения безопасного передвижения.