Մայրաքաղաքում հանդիսավորությամբ բացվել է «Երևան Տոնավաճառ» առևտրի կենտրոնը
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ միասին ներկա է գտնվել «Երևան Տոնավաճառ» առևտրի կենտրոնի բացմանը, որի ստեղծումը նախաձեռնել է «ՍԻԼ Կոնցեռն» ընկերությունը:
Կենտրոնի հանդիսավոր բացման պատիվը վերապահվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին և «ՍԻԼ Կոնցեռն» ընկերության համասեփականատեր Ռոբերտ Սուքիասյանին: Հանրապետության Նախագահին և Երևանի քաղաքապետին շրջայցի ընթացքում հիշյալ ընկերության պատասխանատուները ներկայացրել են առաջին փուլի շրջանակներում իրականացված աշխատանքները, կատարված ներդրումները, բացված նոր աշխատատեղերը, ինչպես նաև զարգացման առաջիկա ծրագրերը, մասնավորապես՝ երկրորդ փուլում նախատեսվող աշխատանքները: Նշվել է, որ 2016թ. հունվարից մինչև հոկտեմբեր տոնավաճառի շինարարության աշխատանքներում մշտապես ներգրավված են եղել ավելի քան 250 աշխատակից, որոնց միջին ամսական աշխատավարձը կազմել է 200.000 ՀՀ դրամ: Տոնավաճառի առաջին փուլով շահագործման հանձնված հատվածում կբացվի 550 աշխատատեղ՝ ամսական միջինը 150.000 ՀՀ դրամ աշխատավարձով: Կառույցի այս փուլի ներդրումները, պատասխանատուների հավաստմամբ, կազմել են շուրջ 2 մլրդ 500 մլն ՀՀ դրամ: Երկրորդ փուլի իրականացման արդյունքում 2017թ. ամռանը Երևանը կունենա 43 000 քմ տարածքով, 850 մանրածախ և մեծածախ առևտրի համար նախատեսված վաճառքի տաղավարներով հագեցված և ժամանակակից բոլոր պահանջներին համապատասխանող տոնավաճառ, որտեղ կբացվի շուրջ 1000 աշխատատեղ՝ 150 000 ՀՀ դրամ միջին ամսական աշխատավարձով:

В Ереване торжественно открыт торговый центр «Ярмарка Ереван»
Президент РА Серж Саргсян вместе с мэром Еревана Тароном Маргаряном присутствовал на открытии торгового центра «Ярмарка Ереван», который создан по инициативе компании «СИЛ Концерн».
Честь торжественного открытия центра была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну и совладельцу компании «СИЛ Концерн» Роберту Сукиасяну. Ответственные лица компании представили Президенту республики и мэру Еревана реализованные в рамках первого этапа работы, сообщили информацию об осуществлённых инвестициях, открытых новых рабочих местах, а также рассказали о планах будущего развития, в частности, о работе, намеченной на второй этап. Было отмечено, что с января по октябрь 2016 года в строительные работы ярмарки были вовлечены более 250 сотрудников, средняя месячная зарплата которых составила 200 000 драмов. На территории ярмарки, которая сдана в эксплуатацию, на первом этапе будет создано 550 рабочих мест со средней месячной зарплатой 150 000 драмов. Инвестиции этого этапа строительства, по словам ответственных должностных лиц предприятия, составили порядка 2,5 млрд драмов. В результате реализации второго этапа, летом 2017 года Ереван будет иметь торговый комплекс площадью 43 000 кв.м с 850 торговыми павильонами, предусмотренными для оптовой и розничной торговли и оснащёнными в соответствии со всеми современными требованиями. Здесь будет создано порядка 1000 рабочих мест со средней заработной платой 150 000 драмов.