Մայրաքաղաքում շարունակվում են մշակութային օջախների հիմնանորոգման աշխատանքները
Աջափնյակ վարչական շրջան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում քաղաքապետը հետևել է նաև մշակութային օջախների հիմնանորոգման աշխատանքների ընթացքին: Քաղաքապետարանի տարեկան ծրագրով հարմարավետ պայմաններ կապահովվեն «Զարթոնք» մանկական գեղարվեստական դաստիարակության, Աջափնյակի մանկապատանեկան տեխնիկական ստեղծագործական կենտրոններում ու Անահիտ Ցիցիկյանի անվան երաժշտական դպրոցում: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ հիմանորոգման ծրագրով վերոնշյալ կրթօջախներում կապահովվեն անհրաժեշտ բոլոր պայմանները՝ մշակութասեր սերունդ կրթելու և դաստիարակելու համար:
Օգտվելով առիթից՝ մշակութային կենտրոնների տնօրենները նաև կրթօջախներ հաճախող սաների ծնողների շնորհակալությունն են փոխանցել քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին՝ մշակութային օջախների հանդեպ ցուցաբերվող հետևողական ուշադրության համար: Քաղաքապետն էլ իր հերթին վստահեցրել է, որ նախանշված բոլոր ծրագրերը լինելու են շարունակական բոլոր վարչական շրջաններում և այն խնդիրները, որոնք առաջադրվել են բնակիչների կողմից , հետզհետե կստանան լուծումներ:
Ամփոփելով շրջայցի արդյունքները՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է, որ բոլոր ոլորտներում իրականացվող աշխատանքները կրելու են շարունակական բնույթ:
«Աջափնյակ վարչական շրջանում այս տարի մեծ ծավալի աշխատանքներ են իրականացվում ինչպես մշակութային օջախների հիմնանորոգման, այնպես էլ բակային տարածքների բարեկարգման ուղղությամբ: Համաչափ զարգացման համատեքստում՝ մեր կողմից խնդիր է դրված հարմարավետ պայմաններ ապահովել բոլոր վարչական շրջաններում: Դեռ անելիքներ, իհարկե, կան, և մենք բոլոր ոլորտներում հետևողականորեն պետք է շարունակենք ծրագրային աշխատանքները՝ մեր համաքաղաքացիների համար օր առաջ ավելի բարեկարգ միջավայր ապահովելու նպատակով», - նշել է Տարոն Մարգարյանը:

В Ереване продолжаются работы по капитальному ремонту культурных центров
В ходе рабочего визита в административный район Ачапняк, мэр столицы наблюдал за работами по капитальному ремонту культурных центров. По годовой программе мэрии Еревана уютные условия будут обеспечены в центре художественного образования «Зартонк», в центре детско-юношеского технического творчества Ачапняка, а также в музыкальной школе имени Анаит Цицикян. Мэру было доложено, что по программе капитального ремонта в вышеупомянутых образовательных центрах будут обеспечены все необходимые условия.
Пользуясь случаем, директора культурных центров от имени родителей детей, посещающих культурные центры, передали слова благодарности мэру Тарону Маргаряну за проявленное последовательное внимание к культурным центрам. В свою очередь мэр заверил, что все намеченные программы будут носить продолжительный характер во всех административных районах столицы, и выдвинутые жителями задачи постепенно получат свои решения.
Подводя итоги рабочего визита, мэр Тарон Маргарян подчеркнул, что реализуемые во всех сферах работы будут носить продолжительный характер.
«В этом году в административном районе Ачапняк реализовываются работы как по капитальному ремонту культурных центров, так и по благоустройству дворовых территорий. В контексте пропорционального развития столицы мы поставили задачу обеспечить необходимые условия во всех административных районах. Нам еще многое предстоит сделать. Во всех сферах мы должны продолжить программную политику, чтобы как можно раньше обеспечить более комфортную среду для наших сограждан»,-подчеркнул Тарон Маргарян.