Մեկնարկել է «Իմ ֆինանսական ամիս» ծրագիրը
Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ և ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախաձեռնությամբ մեկնարկել է 6-րդ տարին անընդմեջ անցկացվող «Իմ ֆինանսների ամիս» ծրագիրը:
Ծրագրի համար մշակված հատուկ երթուղով ֆինանսական և բանկային ոլորտի ուսանողները, ինչպես նաև ոլորտով հետաքրքրված աշակերտներն ու բոլոր ցանկացողները հնարավորություն ունեն շրջելու «Երևան սիթի տուր» երկհարկանի զբոսաշրջային ավտոբուսով և ծանոթանալու մայրաքաղաքի ֆինանսական կառույցներին և դրանց գործունեությանը:
Ապրիլի 4-ից մայիսի 8-ը կկազմակերպվի 5 շրջագայություն:
Նշենք, որ Երևանի քաղաքապետարանը, հանդիսանալով Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսական կրթման ազգային ռազմավարության (ՖԿԱՌ) հանձնաժողովի անդամ, տարիներ շարունակ ակտիվ մասնակցություն է ունեցել ՀՀ-ում ՖԿԱՌ-ի աշխատանքներին՝ ունենալով իր ներդրումը ֆինանսական կրթման ծրագրերում:

Стартовал проект «Месяц моих финансов»
Уже шестой год подряд при содействии мэрии Еревана и по инициативе Центрального банка РА проводится программа «Месяц моих финансов».
Студенты, получающие образование в финансовой и банковской сферах, а также все желающие, заинтересованные данной сферой получат возможность по разработанным специально для этой программы маршрутам, на двухэтажных автобусах «Ереван Сити Тур» объездить финансовые учреждения столицы и познакомиться с их деятельностью.
С 4-го по 8-е мая будет организовано 5 туров.
Следует отметить, что мэрия Еревана, являясь членом Комиссии по Национальной стратегии по повышению финансовой грамотности РА, уже много лет активно участвует в деятельности комиссии в Армении, внося свой вклад в программы финансового образования.