Մեկնարկում է «Ես եմ իմ քաղաքի զբոսավարը» երկշաբաթյա դասընթացների ծրագիրը
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժինը ս.թ հունիսի 17-30-ը կազմակերպում է «Ես եմ իմ քաղաքի զբոսավարը» խորագիրը կրող երկշաբաթյա վերապատրաստման դասընթացների անվճար ծրագիրը՝ զբոսաշրջության ոլորտում սովորող և ոլորտով հետաքրքրվող անձանց համար: Ծրագրի նպատակն է երիտասարդության շրջանում Երևանի պատմամշակութային ժառանգության մասին ճշգրիտ տեղեկատվություն, Երևանի մասին ճանաչողական գիտելիքներ տալը, դրանց ամրապնդումն ու տարածումը, ինչպես նաև զբոսաշրջիկների համար տեղեկատվությունն ավելի մատչելի դարձնելը: Ծրագրի ավարտից հետո մասնակիցները կամավոր հիմունքներով աշխատելու են Երևանի զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող վայրերում՝ օգտակար լինելով մայրաքաղաք այցելող զբոսաշրջիկներին:
Դասընթացներն անցկացվելու են Երևանի քաղաքապետարանում և քաղաքի դիտարժան վայրերում: Ծրագրի ավարտին մասնակիցները կստանան հավաստագրեր:
Մասնակիցների գրանցման վերջնաժամկետը ս.թ հունիսի 12-ն է: Նշենք, որ տեղերը խիստ սահմանափակ են:
Ծրագրի մասին մանրամասն տեղեկություների համար կարող եք դիմել աշխատակազմի տուրիզմի բաժին՝ (011) 514-230 հեռախոսահամարով կամ էլ. փոստով՝ tourism@yerevan.am:

Стартует двухнедельная тренинг-программа «Я-гид своего города»
С 17-го по 30 июня отдел туризма мэрии Еревана организовывает двухнедельную бесплатную учебную программу «Я-гид своего города». В программе могут принять участие студенты, обучающиеся по специальности туризм и интересующиеся профессией гида.
Цель данной программы - предоставить возможность интересующимся сферой туризма молодым людям получить необходимую информацию о столице, об объектах историко-культурного наследия Еревана, а также сделать более доступной информацию, необходимую для туристов.
После завершения программы участники будут добровольно работать в местах, представляющих туристический интерес и помогать посетившим столицу туристам.
Тренинги будут проходить в мэрии Еревана и достопримечательных местах столицы. По окончании программы участники получат сертификаты.
Заявки для участия принимаются до 12-го июня.
Стоит отметить, что количество мест ограничено.
Для получения более подробной информации желающие могут обратиться в отдел туризма мэрии Еревана по номеру 011 514-230 или написать по эл. почте tourism@yerevan.am.