Մուշեղ Իշխանի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված հուշ-երեկո՝ «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում
Երևանի քաղաքապետարանը, Մուշեղ Իշխանի անվան հ. 5 հիմնական դպրոցի աշակերտների և կոլեկտիվի մասնակցությամբ, կազմակերպել է բանաստեղծ, արձակագիր, դրամատուրգ, հրապարակախոս և մանկավարժ Մուշեղ Իշխանի 100-ամյակի նվիրված հուշ-երեկո:
Առնո Բաբաջայանի անվան համերգային դահլիճի նախասրահում ցուցադրվել են բանաստեղծի կյանքի և ստեղծագործական ուղու մասին պատմող փաստավավերագրական նյութեր, լուսանկարներ:
Ցուցադրությանը ծանոթացել, ապա միջոցառմանն են ներկա գտնվել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը, քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետ Գայանե Սողոմոնյանը, ինչպես նաև գրողներ, սփյուռքահայ հյուրեր, աշակերտներ:
Քաղաքապետի անունից ողջունելով ներկաներին և ընդգծելով, որ 2014 թվականը հայտարարված է եղել Մուշեղ Իշխանի ծննդյան հոբելյանական տարի, Արամ Սուքիասյանը կարևորել է հայ գրականության մեջ իրենց ուրույն հետքը թողած ստեղծագործողների մեծարումն ու նոր սերնդի դաստիարակության հարցում նրանց գրական ժառանգության դերը:
Միջոցառման ընթացքում խրախուսվել են բանաստեղծի 100-ամյակին նվիրված ասմունքի համաքաղաքային մրցույթում հաղթող ճանաչված և աշակերտական գիտական ընթերցումների մրցույթում պարգևատրված աշակերտները:
Բանաստեղծի անունը կրող դպրոցի սաներն ու Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի ուսանողներն ընթերցել են գրողի ստեղծագործություններից, բեմադրվել են «Ժամադրություն», «Ցուցափեղկին աղջիկը» և «Մեռնիլը որքան դժվար է» գործերը:

Мемориальный вечер к 100-летию Мушега Ишхана в концертном зале Арно Бабаджаняна
Мэрия Еревана с участием учеников и коллектива основной школы N5 им. Мушега Ишхана, организовала мемориальный вечер к 100-летию поэта, прозаика, драматурга, эссеиста и педагога Мушега Ишхана. В холле концертного зала им. Арно Бабаджаняна были представлены документальные материалы, которые рассказывали о жизни и творческом пути поэта, а также его фотографии.
В выставке, а потом и на мероприятии принимали участие заместитель мэра Еревана Арам Сукиасян, начальник управления общего образования аппарата мэрии Гаяне Согомонян, а также писатели, гости из Диаспоры, ученики.
Арам Сукиасян поприветствовав присутствующих от имени мэра и подчеркнув, что 2014 год был обьявлен юбилейным годом Мушега Ишхана, придал важность почитанию писателей, которые оставили свой особый след в армянской литературе и роль их литературного наследия в вопросе воспитания нового поколения. В ходе мероприятия поощрения удостоились те ученики, которые победили на общегородском конкурсе художественного чтения, посвящённый 100-летию Мушега Ишхана, и ученики, которые были награждены в конкурсе научных чтений.
Ученики школы им. Мушега Ишхана и студенты ереванского государственного института театра и кино прочли произведения поэта, организовали постановку спектаклей на основе его произведений.