Նորք- Մարաշ վարչական շրջանը նոր ղեկավար ունի
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի աշխատակազմին է ներկայացրել վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավար Հովհաննես Մանուկյանին:
Շնորհակալություն հայտնելով վարչական շրջանի արդեն նախկին ղեկավարին կատարված աշխատանքի համար՝ քաղաքապետը նկատել է. «Պարոն Մկրտչյանը դարձել էր մեր թիմի լիարժեք անդամը, բայց որոշում կայացրեց իր հետագա գործունեությունը շարունակել այլ ոլորտում: Շատ կարևոր է գնահատել անցած ճանապարհն ու արված աշխատանքը, որովհետև միայն այդպես կարող ես ստեղծել նորը: Այսօր վարչական շրջանում կան դեռևս շատ անելիքներ, որոնք, վստահ եմ, կկարողանանք միասին իրագործել»:
Քաղաքապետը  հավելել է, որ վարչական շրջանի նոր ղեկավարը Նորք-Մարաշի բնակիչ է և քաջատեղյակ է առկա խնդիրներին: Բացի այդ, մասնավոր սեկտորում նրա աշխատանքի մեծ ճանապարհն ու փորձը դրականորեն կանդրադառնան համայնքի զարգացման գործին:
«Համայնքային աշխատանքը ամենածանր և դժվար գործերից է: Վստահ եմ՝ գիտակցում եք պատասխանատվության չափը: Այստեղ գործ ունենք բնակիչների ամենօրյա խնդիրների հետ, որոնք պահանջում են արագ և կոնկրետ քայլեր ու լուծումներ»,- շեշտել է Հայկ Մարությանը:
Քաղաքապետն աշխատակազմի հետ զրուցել է նաև մի շարք ոլորտներում առկա խնդիրներից, մասնավորապես աղբահանության կազմակերպումից, ներկայացրել վիճակն ու խոսել քաղաքապետարանի ձեռնարկած քայլերի մասին:

У административного района Норк-Мараш новый руководитель
Мэр Еревана Айк Марутян представил сотрудникам аппарата административного района Норк-Мараш новоназначенного руководителя Ованеса Манукяна.
Выразив благодарность уже бывшему руководителю за проделанную работу, мэр отметил: «Господин Мкртчян стал полноправным членом нашей команды, однако он принял решение продолжить свою деятельность в другой сфере. Очень важно оценить пройденный путь и проделанную работу, поскольку только тогда можно создавать новое. На сегодняшний день в административном районе еще многое предстоит сделать, и я убежден, что вместе мы сделаем все необходимое». По словам мэра, новый руководитель Норк-Мараша является жителем района и осведомлен о текущих проблемах. Кроме того, его многолетний опыт работы в частном секторе окажет положительное влияние на развитие общины.
«Общинная работа является одной из самых сложных и трудных. Я уверен, что Вы осознаете степень вашей ответственности. Здесь мы имеем дело с повседневными проблемами жителей, которые требуют оперативных и конкретных решений»,-подчеркнул Айк Марутян.
С представителями аппарата административного района мэр обсудил ряд проблем. В частности мэр представил предпринятые мэрией работы, связанные с решением вопроса организации вывоза мусора.