Օգոստոսի 28-ին կամփոփվեն «ՖՐԵՍԿՈ» արդի արվեստի և հոգևոր ֆիլմերի 3-րդ միջազգային փառատոնի երևանյան ցուցադրությունները
26.08.2016
օգոստոսի 28-ին` ժամը 19:00-23:00-ը, Կարապի լճի հարակից տարածքում տեղի կունենա «ՖՐԵՍԿՈ» արդի արվեստի և հոգևոր ֆիլմերի 3-րդ միջազգային փառատոնի երևանյան ցուցադրությունների ամփոփումը:
«Երևանյան ամառ» եռամսյա միջոցառումների ծրագրով անցկացվող միջոցառումը կուղեկցվի համերգային ծրագրով՝ ներկայացնելով հիմնականում ազգային երաժշտարվեստը:
Փառատոնային օրերին երևանյան հանդիսատեսը հնարավորություն է ունեցել մասնակցելու բացօթյա կինոդիտումներին: Ֆիլմացանկում ներառված է եղել 22 երկրներից ներկայացված 76 կինոժապավեն,  որոնցից   4-ը՝ հայկական:

28-го августа состоится ереванский показ 3-го международного фестиваля современного искусства и духовных фильмов «Фреско»
26.08.2016
Уважаемые сограждане.
28-го августа, с 19.00 до 23.00 ч. на территории, прилегающей к Лебединому озеру состоится завершающий этап ереванских показов 3-го международного фестиваля современного искусства и духовных фильмов «Фреско».
Это мероприятие, проводимое в рамках трехмесячной программы мероприятий «Ереванское лето»,будет сопровождаться концертной программой,представляющей, в основном,национальное музыкальное искусство. За дни фестиваля у ереванского зрителя была возможность посмотреть фильмы под открытым небом. На фестивале было представлено 76 фильмов из 22 стран, 4 из которых были армянского производства.