Փոխքաղաքապետ. «Ուսումնական այս տարում ծնողները մեզ են վստահելու ոչ միայն իրենց երեխաների կրթությունը, այլև առողջությունը»
10.09.2020
Սեպտեմբերի 15-ից մեկնարկող նոր ուսումնական տարվան ընդառաջ Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանը հանդիպել է Մալաթիա-Սեբաստիա և Շենգավիթ վարչական շրջանների դպրոցների և մանկապարտեզների տնօրենների հետ:
Խոսելով համավարակի կանխարգելման նպատակով կրթօջախներում նախատեսված միջոցառումների մասին՝ փոխքաղաքապետն ընդգծել է, որ խստագույնս պետք է պահպանվեն անվտանգության կանոնները՝ գծանշումներ, առավոտյան ջերմաչափումներ, հեռավորության պահպանում, ախտահանումներ՝ ամեն հերթափոխից հետո, դիմակների և անհրաժեշտ այլ պարագաների ճիշտ կիրառում:
«Ուսումնական այս տարում ծնողները մեզ են վստահելու ոչ միայն իրենց երեխաների կրթությունը, այլև առողջությունը: Կրթական բոլոր հաստատությունները լինելու են մեր խոշորացույցի տակ, լինելու են նաև ստուգայցեր: Պետությունը և քաղաքային իշխանությունը միջոցներ են հատկացրել դպրոցներին և մանկապարտեզներին՝ ապահովելու անհրաժեշտ բոլոր պարագաներով: Դիմակի կամ ձեռնոցի համար գումար չի հավաքվելու: Եթե որևէ տեղ այդ նպատակով ծնողներից դրամահավաք կազմակերպվի, դա անհետևանք չի մնա»,-ընդգծել է Տիգրան Վիրաբյանը: Փոխքաղաքապետը նաև նկատել է, որ կանոնների պահպանումը պետք է սկսել տնից դուրս գալիս, ինչում մեծ դեր պետք է ունենան ծնողները:
Նման հանդիպումներ կանցկացվեն նաև Երևանի մյուս վարչական շրջանների դպրոցների և մանկապարտեզների տնօրենների հետ:

Заместитель мэра: «В этом учебном году родители доверяют нам не только образование своих детей, но и их здоровье»
10.09.2020
В преддверии начала нового учебного года заместитель мэра Еревана Тигран Вирабян провел встречу с директорами школ и детских садов административных районов Малатия-Себастия и Шенгавит.
Коснувшись мер по предовращению распространения эпидемии, предусмотренных в образовательных учреждениях, вице-мэр подчеркнул важность соблюдения всех мэр безопасности.
«В этом учебном году родители доверяют нам не только образование своих детей, но и их здоровье. Строгий контроль будет установлен над всеми учебными заведениями. Правительство и городские власти обеспечили школы и учреждения всеми необходимыми средствами»,- подчеркнул Тигран Вирабян. Он также призвал родителей соблюдать мэры защиты начиная с дома.
Подобные встречи будут проводиться с директорами школ и детских садов и других административных районов.