Պարի և ջազի միջազգային օրերի առթիվ Երևանում կկազմակերպվեն տոնական միջոցառումներ
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը աշխատակազմի մշակույթի, արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչություններին, ինչպես նաև վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է համապատասխան աշխատանքներ տանել՝ ապրիլի 29-ին պարի և ապրիլի 30-ին ջազի միջազգային օրերի առթիվ համապատասխան միջոցառումներ կազմակերպելու և անցկացնելու ուղղությամբ:
«Արդեն մի քանի տարի է, ինչ Երևանում նշվում են միջազգային այս երկու տոները, և պետք է փաստենք, որ երկուսն էլ սիրվել ու ընդունվել են ինչպես մեր համաքաղաքացիների, այնպես էլ այդ օրերին մայրաքաղաքում գտնվող զբոսաշրջիկների կողմից: Նաև սխալված չենք լինի, եթե ասենք, որ երկու տոներն էլ արդեն դարձել են իսկապես սպասված տոներ, ինչը հաշվի առնելով էլ նախապատրաստեք համապատասխան ծրագիր՝ միջազգային այս երկու տոները հավուր պատշաճի կազմակերպելու և անցկացնելու համար: Նաև ակնկալում եմ, որ այս տարվա ծրագրի մշակման շրջանակում հաշվի առնեք այն հանգամանքը, որ տարին հոբելյանական է Երևանի համար, ըստ այդմ, ծրագիրն էլ կազմեք այնպես, որ այն բոլորի հուշերում առանձնանա որպես Երևանի 2800-ամյակի շրջանակում կազմակերպված անմոռանալի միջոցառում», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:

По случаю международных дней джаза и танца в Ереване будут организованы праздничные мероприятия
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания мэр Тарон Маргарян поручил управлениям культуры, внешнего оформления и рекламы, а также руководителям административных районов провести соответствующие работы с целью должной организации и проведения Международного дня танца 28-го апреля и Международного дня джаза 30-го апреля.
«Эти два международных праздника уже несколько лет отмечаются в Ереване, и надо отметить, что они стали популярными не только среди наших сограждан, но и среди туристов, посещающих нашу столицу. Учитывая этот факт, подготовьте соответствующую программу, чтобы обеспечить должный уровень организации и проведения этих двух международных праздников. Я ожидаю, что при разработке программы будет также учтен тот факт, что этот год является юбилейным для столицы, следовательно, программа должна быть организована так, чтобы в памяти всех она осталась как незабываемое мероприятие, организованное в рамках 2800-летия основания Еревана»,-подчеркнул Тарон Маргарян.